איציק מרדכי פיצה את אחת המתלוננות ב-140 אלף שקל

תביעה אזרחית שהגישה אחת המתלוננות נגד שר הביטחון לשעבר, שהורשע כי הטריד אותה מינית, הסתיימה בפשרה - לפיה היא תפוצה ב-140 אלף שקל בתמורה למחיקת התביעה

10 שנים אחרי ההרשעה המתוקשרת, נחשף הערב (ג') הסכם חשאי שחתם שר הביטחון לשעבר יצחק מרדכי עם אחת מקורבנותיו. בעקבות ההסכם בתביעה האזרחית שהוגשה נגדו, פיצה מרדכי את הקורבן בסכום של 140 אלף שקל. כחלק מההסכם משכה הקורבן את התביעה.

מדובר בתביעה שהגישה נ', אחת הנשים שנפלה קורבן למעשיו של מרדכי, כשבמהלך הדיונים בבית משפט השלום בירושלים החליטו הצדדים להעביר את הדיון בנושא לגישור אצל המגשר דוד גלדשטיין. במהלך 9 החודשים נידון עניינו של מרדכי בפני המגשר, עד שכאמור הגיעו הצדדים להסכמה.

במסגרת ההסכם חתמו השניים על הסכם סודיות, כשהם מתחייבים לא להעביר את פרטי הפשרה לאיש. נזכיר כי בתחילת הפרשה ביקשו הצדדים מהשופט צו איסור פרסום, אך זה דחה את הבקשה.

עורכי הדין משה שחל ואיתן האזרחי, פרקליטיו של מרדכי, סירב להגיב בעניין הסכם הפשרה. גם פרקליטיה של נ', עורכי הדין עמוס אגרון ואריאל עטרי, סירבו להתייחס.

תזכורת: כל פרטי הפרשה

יצחק מרדכי, אלוף במילואים, פרש מהחיים הפוליטיים לאחר שהואשם במעשים מגונים. הרשעתו הביאה לקטיעת הקריירה הציבורית שלו.

במארס 2000, בזמן כהונתו כשר התחבורה, הגישה נגדו אחת ממזכירות לשכתו תלונה בגין הטרדה מינית. המזכירה טענה כי מרדכי החדיר את ידו מתחת לחולצתה והצמיד אותה אל גופו מספר פעמים, בניגוד לרצונה.

בהמשך הוגשו תלונות של שתי נשים נוספות: קצינה ששירתה תחת פיקודו בצה"ל ופעילת ליכוד. שתיהן התלוננו על כך שמרדכי כפה עליהן מגע אינטימי בניגוד לרצונן.

מרדכי הורשע בשתי תלונות מתוך השלוש. בית המשפט העליון דחה את ערעורו שהוגש מיד לאחר מכן והותיר על כנו את העונש שגזר עליו בית משפט השלום, 18 חודשי מאסר על-תנאי.

עם הגשת כתב האישום נגדו במאי 2000 התפטר מרדכי מהממשלה. זמן קצר אחרי שהורשע בבית המשפט השלום בירושלים הוא התפטר גם מהכנסת. הפרשה אף הובילה לגירושיו של מרדכי מאשתו כוכי.

בשנת 2005 מרדכי עורר סערה כאשר התכוון ללמד בבתי-ספר תיכוניים בשדרות. שרת החינוך דאז לימור לבנת פסלה אותו מללמד עקב הרשעתו בעבירת מין. בנוסף, בספטמבר 2005 התכנסה הוועדה לחוק השיפוט הצבאי כדי לדון אם לשלול את דרגתו של מדרכי. שנה לאחר מכן הוחלט כי מרדכי ימשיך להחזיק בדרגתו הצבאית.

צרו איתנו קשר *5988