הפיגוע בי-ם הפיל הבורסה לשפל היומי: המעו"ף ירד 1%

מדד הבנקים נפל 2.4% ■ מחר יפקעו אופציות המעו"ף לחודש מארס ■ הדיון בוועדת הכספים על ששינסקי נדחה לאחרי הצהריים ■ מניות הגז והנפט מתקדמות ■ דוח חזק למזרחי טפחות

הבורסה בת"א סגרה ברמות הנמוכות של היום, לאחר שעברה תוך רגע לירידות שערים על רקע הדיווחים הפיגוע רב הנפגעים באוטובוס בירושלים בסמוך לבנייני האומה. זאת, לאחר שיום המסחר נפתח בירידות שערים קלות ועבר לעליות לאחר פירסום הדוחות החזקים של בנק מזרחי טפחות. אך לאחר מכן שב להיסחר במגמה מעורבת כאשר מדד המעו"ף בחן את רמת 1,300 הנקודות, ביום בו התכוננו הסוחרים לפקיעת האופציות מחר. את הירידה החדה ביותר מבין המדדים בת"א רשם מדד הבנקים.

השווקים האירופיים שגם הם רשמו עליות בפתיחת היום, עברו לירידות לאחר שגם בוול סטריט החריפו הירידות לאחר שדוווח על נפילה חדה במכירות הבתים החדשים שנפלו ב-16.9% לשפל היסטורי חדש.

מניות הגז והנפט נסחרו היום על רקע ההמתנה להצבעה שתערך היום על חוק ששינסקי בוועדת הכספים, שככל הנראה תעבור ברוב גדול, לאחר שישראל ביתנו הצטרפה לתומכים בחוק, אם יתקבלו הסתייגויותיה.

עיני ואוזני המשקיעים היו מופנות היום מזרחה לירושלים ודרומה. בדרום נרשמת בימים האחרונים הסלמה ביטחונית רצופה. לראשונה מאז מבצע עופרת יצוקה, ירו אמש (ג') מחבלים משטח רצועת עזה לאשדוד. בנוסף, הבוקר דווח על שתי נפילות של רקטות גראד בבאר שבע. דווח על אדם אחד שנפצע באורח בינוני ועל נזק שנגרם לבית מגורים.

המעוף בפיגוע / צלם : יחצ
 המעוף בפיגוע / צלם : יחצ

מדד המעו"ף היום; הנפילה - בדקות הפיגוע

בירושלים יצביעו חברי ועדת הכספים הערב על המלצות ועדת ששינסקי. לקראת אישור הצעת החוק המבוססת על המלצות ועדת ששינסקי בוועדה, קרא אתמול ראש הממשלה, בנימין נתניהו לחברי סיעת הליכוד לתמוך במסקנות הוועדה. "אני מבקש מכם לבוא מחר ולא להיעדר, ולהצביע בהתאם להמלצות הממשלה. הדבר הנכון הוא לסלק את אי-הוודאות ולהעביר את החלטת ועדת ששינסקי", אמר נתניהו. עוד נודע ל"גלובס" כי צפויה להיות משמעת קואליציונית. נציין כי הדיון בוועדה, שהיה אמור להתחיל הבוקר, נדחה לשעות אחרי הצהריים. ישראל ביתנו הדרישות של ישראל ביתנו: חוזים שייחתמו מול משקיעי הגז יהיו ארוכי טווח וחלק מהכנסות התגמולים ייועד למיגון מפני רעידות אדמה. גם ח"כ מירי רגב, שהפגינה מאבק עיקש, תתמוך היום בהצעת החוק.

ברקע נציין את המהפכה בשוק הראשוני עליה הודיעה היום רשות ני"ע ולפיה חברות ישראליות יוכלו להנפיק באירופה - עם תשקיף ישראלי. מעתה, חברה ישראלית תוכל לרשום את מניותיה בכל בורסה לניירות ערך ברחבי האיחוד בהסתמך על התשקיף הישראלי שלה, כאשר הרגולטורים של מדינות האיחוד האירופי יכירו בתשקיף זה. זוהי הפעם הראשונה שבה רשות רגולטורית המייצגת את כל מדינות האיחוד האירופי מכירה בתשקיף שאושר במדינה שאינה נכללת באיחוד האירופי.‏

מבול הדוחות נמשך

נראה שההצבעה על חוק ששינסקי בוועדת הכספים, שתוצאותיה כמעט וודאיות ,כבר מגולמת במחיריהן של מניות ישראמקו , דלק קידוחים , אבנר, רציו , גבעות ובעצם על כל הסקטור והן לא הושפעו מכך באופן מיוחד היום.

שטפון הדוחות הכספיים נמשך גם היום, כשהבנקים הגדולים נכנסים לתמונה. היום דיווח מזרחי טפחות על תוצאותיו ב-2010. הבנק, בניהולו של אלי יונס, סוגר שנה חזקה למדי עם רווח נקי של 804 מיליון שקל ב-2010, מתוכם 222 מיליון שקל ברבעון הרביעי לבדו (זינוק של 94% לעומת הרווח ברבעון הרביעי של 2009). הבנק מחלק דיבידנד של 120 מיליון שקל בגין רווחי הרבעון הרביעי, כך שהדיבידנד בכל 2010 יגיע ל-320 מיליון שקל.

כפי שנחשף אמש ב"גלובס": דסק"ש מקבוצת IDB בשליטתו של נוחי דנקנר נמצאת במגעים לרכישת השליטה ב"מעריב " תמורת כ-140 מיליון שקל. על פי המגעים, החברה תזרים כ-120 מיליון שקל ועוד כ-20 מיליון שקל כמימון ביניים מיידי, ותרכוש חלק מהחזקותיו של בעל השליטה הנוכחי, זקי רכיב.

טבע לא יורדת מהכותרות. על פי בדיקה שערכה סוכנות הידיעות "בלומברג", מחירה של תרופת הקופקסון האמיר בלא פחות מ-39% במהלך שנת 2010. עלות הטיפול עמדה בראשית 2011 עמדה על 42,300 דולר בשנה. בטבע אישרו את הפרטים וטענו כי עלייה של 9.9% במחיר נרשמה בחודש ינואר, 9.9% התייקרות במאי, וכן התייקרות חדה אף יותר של 14.9% בחודש ינואר 2011.

אל על דיווחה הבוקר כי הרווח הנקי הסתכם בכ-57.1 מיליון דולר ב-2010 לעומת הפסד של כ-76.3 מיליון דולר ב-2009. הכנסות החברה בשנת 2010 צמחו ב-19% והסתכמו ב-1.97 מליארד דולר לעומת 1.65 מליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

מבני תעשיה דיווחה על זינוק של 72% ברווח ל-306 מיליון שקל בשנת 2010. "אנו מתחילים את 2011 עם איתנות פיננסית שתאפשר לנו לעלות מדרגה", מסר ל"גלובס" משה מורג המנכ"ל.‏

חברת קמהדע דיווחה על התקדמות. החברה השלימה בהצלחה ואף הקדימה את לוח הזמנים המתוכנן של התחייבויותיה על פי אבן הדרך השניה שנקבעה בהסכם הרישיון עם חברת בקסטר. עמידה באבן דרך זו תזכה את קמהדע בתשלום על פי תנאי ההסכם.

חברת איתמר מדיקל דיווחה היום כי הכנסות החברה בשנת 2010 הסתכמו בכ-11.8 מיליון דולר בהשוואה לכ-10.9 מיליון דולר בשנת 2009, המהווים גידול של כ-8.7%. הרווח הגולמי בשנת 2010 הסתכם בכ-8.3 מיליון דולר, לעומת כ-8.1 מיליון דולר בשנת 2009. החברה רשמה הפסד תפעולי של כ-300 אלף דולר, בהשוואה להפסד של כ-1.5 מיליון דולר בשנת 2009. הרווח הנקי בשנת 2010 הסתכם בכ-2 מיליון דולר, לעומת הפסד של כ-13 מיליון דולר בשנת 2009.

הרווח הנקי של קליל זינק ברבעון הרביעי בכ-69% לכ-12 מיליון שקל. ההכנסות ברבעון גדלו בכ-12% לכ-83 מיליון שקל. החברה החליטה על חלוקת דיווידנד בסך של כ-13 מיליון שקל, וזאת בהמשך לחלוקה דיווידנדים בסך כולל של כ-20 מיליון שקל במהלך שנת 2010.

חברת דן רכב (אוויס) דיווחה היום כי הרווח הנקי בשנת 2010 הסתכם בכ-65.66 מיליון שקל (כ 4% מסך ההכנסות), לעומת רווח של כ-63.1 מיליון שקל (3.9% מסך ההכנסות) בשנת 2009.

[לאתר המעו"ף][לאתר האג"ח]

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988