אפריקה ישראל מוכרת קומות בבניין ה"טיימס" ב-160 מיליון דולר

מ"מ מנכ"ל אפי ארה"ב: "בלקסטון נתנו הצעה שאי אפשר לסרב לה - יותר טובה מכל הצעה אחרת"

אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב מכרה את הקומות העליונות בבניין ה"ניו יורק טיימס" לקרן ההשקעות הפרטית בלקסטון תמורת 160 מיליון דולר.

קומות 5-16 בבניין, הממוקם במנהטן ושימש בעבר כמטה העיתון "ניו יורק טיימס" (ומכאן שמו), נמכרו לבלקסטון לאחר שאפריקה תרה אחר קונה מאז יולי 2010. מדובר במשרדים בגודל של 32 אלף מ"ר, ולפי סוכנות בלומברג לאחרונה חלה התעוררות בשוק המשרדים במנהטן, מה שסלל את הדרך לביצוע העסקה.

תמר קזז, מ"מ מנכ"ל אפי ארה"ב, אמר לסוכנות בלומברג כי בלקסטון "הציעה לנו הצעה שלא נוכל לסרב לה. ההצעה שלהם הייתה טובה יותר מכל הצעה אחרת שקיבלנו. בנוסף, הרגשנו בטוחים שבלקסטון תוכל לעמוד בעסקה".

אפריקה מחזיקה ב-50% מהחברה המנהלת את בניין ה"טיימס", כאשר ב-50% הנותרים מחזיק הבנק שמימן את העסקה לרכישת הבניין ב-2007 (FMC). הרווח מהמכירה יסתכם ב-11 מיליון דולר והחוב שנלקח תמורת הנכס יקטן ל-182 מיליון דולר. כזכור, במסגרת הסדר החוב הגדול של אפריקה ישראל ב-2009, אפריקה ויתרה על מחצית מזכויותיה בבניין וכבר אז נודע כי היא תפעל למכור חלקים ממנו.

ההרפתקאה של אפריקה בפרויקט ה"טיימס" החלה באפריל 2007, אז היא רכשה בתקופת השיא את הבניין הישן של עיתון ה"ניו יורק טיימס", הממוקם ליד הטיימס סקוור, תמורת 525 מיליון דולר. לאחר הרכישה נטלה החברה הלוואות נוספות לצורך שיפוץ ופיתוח שהביאו לחוב של 715 מיליון דולר. ואולם, כידוע, משבר הנדל"ן בארה"ב הוביל לירידה חדה בערכי הנכסים, ירידה שסיבכה גם את אפריקה.

בדצמבר 2009 הגיעה החברה להסדר חוב הקשור לבניין ה"טיימס", במסגרתו היא ויתרה על מחצית זכויותיה בפרויקט בתמורה להקטנת החוב ב-60%, מ-652 מיליון דולר ל-267 מיליון דולר.

צרו איתנו קשר *5988