רון קופמן: לא ידעתי שברדיו תל-אביב מתכוונים לפטר אותי

רדיו תל-אביב פנה לרשות השנייה, ללא ידיעתו של קופמן, בבקשה להחליף את משבצת האקטואליה הארצית אותה הוא מגיש במשבצת אקטאליה מקומית ■ הערכה: יוחלף ע"י עמרי רונן

רדיו תל-אביב פועל להחלפת רצועת האקטואליה הארצית של התחנה לטובת תוכנית אקטואליה בעלת גוון מקומי. המשמעות: המגיש הוותיק רון קופמן יפוטר.

גורמים ברדיו תל-אביב מעריכים כי מנהל התוכן של התחנה, עמרי רונן, יחליף את קופמן בהגשת הרצועה.

בשיחה שהתקיימה הבוקר (ו') עם "גלובס" אמר קופמן: "אני שומע על כך לראשונה, ויותר מזה אין לי מה לומר עכשיו".

רדיו תל-אביב פנה לפני כחודש לרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו בבקשה להחליף את רצועת שידור האקטואליה הארצית בין 12:00 ל-14:00 ברצועת שידור מקומית. עד כה לא התקבלה תשובה מהרשות, אולם ההערכה היא כי בסופו של דבר הרשות תאשר את החילוף.

כאמור, גורמים ברדיו תל-אביב העריכו הבוקר כי מנהל התוכן של הרדיו, עמרי רונן, שיפסיק בקרוב להגיש את רצועת המוזיקה בין 9:00 ל-12:00, יחליף את קופמן בהגשת רצועת האקטואליה.

קופמן הוא השדרן הוותיק ביותר כיום ברדיו תל-אביב. הוא התחיל את דרכו בתחנה בשנת 2007, אז הגיש את תוכנית הספורט של התחנה. זמן קצר לאחר מכן, בתחילת 2008, החל קופמן להגיש את תוכנית הצהריים של הרדיו, "צהריים בשניים", לצד דנה ספקטור, עינת שרוף, הדר טורוביץ', עדי שמאי ויעל לוונטל. ב-2010 החליטה התחנה לוותר על המגישות, וקופמן החל להנחות את התוכנית לבד, כשזו קיבלו אופי של תוכנית אקטואליה חדשותית.

במקביל לעבודה ברדיו תל-אביב, קופמן הוא חבר קבוע בפאנל של "יציע העיתונות" בערוץ הספורט וכן מגיש את תוכניות הראיונות האישית "מתמסרים" שמשודרת אף היא בערוץ.

תוכנית האקטואליה של רדיו תל-אביב התאפיינה, כמו קופמן עצמו, בקו לוחמני, והמאזינים של התוכנית יכלו לשמוע את השדרן לא פעם מתעמת בקולניות עם מרואייניו, ובהם חברי כנסת, שרים וכו'.

בשנה האחרונה נעשו פניות לרשות השנייה מצד גופים שונים, חברי כנסת ושרים, בהם אלי ישי, שדרשו את הפסקת העסקתו או התנצלותו של קופמן על דברים שנאמרו בשידור חי. כמו כן, סגנונו האישי של קופמן הביא לתביעות רבות לאורך השנים.

מרדיו תל-אביב נמסר כי "לפני כחודש ביקש רדיו תל-אביב 102FM מהרשות השנייה להמיר את שידורי תוכנית האקטואליה הארצית לאקטואליה מקומית, זאת לאור ריבוי תוכניות האקטואליה הארציות על הסקאלה. עד לרגע זה איננו יודעים מה היא תשובת הרשות לבקשתנו, ולכשתתקבל התשובה יוחלט מי יגיש את הרצועה המדוברת".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988