עזריאלי שילם 522 מ' ש' - ויקים מגדל בדרום הקריה בת"א

ההערכות אתמול דיברו על סכום הצעות שמגיע עד כ-500 מיליון שקל

קבוצת עזריאלי , שבשליטת דוד עזריאלי, היא אכן הזוכה במכרז המשרדים הענק בדרום הקריה בתל אביב, כך לפי הודעת מינהל מקרקעי ישראל. הצעתה עומדת על 522 מיליון שקל.

ההערכות אתמול דיברו על סכום הצעות שמגיע עד כ-500 מיליון שקל. החברות שהתמודדו במכרז, מלבד עזריאלי, היו אמות השקעות יחד עם גב ים, גינדי החזקות ורמי לוי שיווק השקמה. בבוקר פורסם בכלי התקשורת כי רמי לוי הוא הזוכה, כמי שהציע את ההצעה הגבוהה ביותר, אבל מידע זה מתברר כעת כשגוי.

כזכור, בשבוע שעבר פורסם ב"גלובס" כי בעקבות תקנות חדשות בהן דנה המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, שעניינן תקן חנייה חדש לבנייני משרדים הממוקמים בסמוך לצירים ראשיים של תחבורה ציבורית, ייתכן שהזוכים במכרז ייאלצו להתמודד עם מספר חניות הקטן משמעותית ממה שמאפשר התקן הקיים. ככל הנראה יתאפשרו בפרויקט זה 500 חניות בלבד, במקום 1,500 מקומות חנייה שניתן לבנות היום.

הזוכה במכרז יוכל לבנות בשטח שעומד למכרז משרדים בהיקף של 126 אלף מ"ר בנוי, מתוכם 90 אלף מ"ר עיקרי (83 אלף מ"ר משרדים ו-6,700 מ"ר מסחר). הבניין שייבנה ימוקם סמוך למגדל הקריה ולא הרחק ממגדלי עזריאלי. הזוכה במכרז יוכל לבנות בניין מדורג שיגיע לגובה של 42 קומות, כשמבחינת ההיקפים יגיע פרויקט זה לסדר גודל זהה למגדלי עזריאלי.

שטח הקרקע שעומדת למכרז הוא 9.4 דונם בין הרחובות דוד אלעזר, קלמן מגן, מנדלר והארבעה.

גורמים שמעורבים במכרז צפו בשבוע שעבר שההצעות ינועו בין 300 ל-350 מיליון שקל, בעוד שהערכת השמאי עומדת על 250 מיליון שקל, ואילו מחיר המינימום של המינהל למכרז זה עומד על 114 מיליון שקל בתוספת 38.5 מיליון שקל הוצאות פיתוח.

שלמה שרף, מנכ"ל קבוצת עזריאלי, מסר כי "כמובטח קבוצת עזריאלי ממשיכה באיתור הזדמנויות השקעה אטרקטיביות אשר מרחיבים את פוטנציאל הצמיחה העתידי של החברה". דוד עזריאלי ציין כי "אנו שבים ומדגישים את מחויבות הקבוצה להמשיך ולהשקיע בתחום הנדל"ן המניב בישראל, כפי שעשינו עד כה".

צרו איתנו קשר *5988