דרמה בחדר החקירות: קצב נפגש עם החוקר הפרטי

קצב ואחד החוקרים הפרטיים החשודים בהטרדת עדים במשפט, נפגשו אך העימות שהיה אמור להתקיים ביניהם בוטל בשל בעיות משפטיות ■ החוקר טוען כי קצב הוא שהנחה אותו במעשים

נשיא המדינה לשעבר משה קצב הגיע הבוקר לחדר החקירות, לקראת עימות עם אחד החוקרים שנחקרו בפרשה האחרונה בעניינו. לאחר דיון קצר בנושא הוחלט לבטל את העימות מפני שב"חוק חוקרים פרטיים" אסור לחוקר למסור מידע על לקוח שלו.

בחקירה אמור היה הנשיא לשעבר להישאל אודות מטרת העבודה לשמה הוזמנו החוקרים. שם החוקר שפגש את קצב היום עדיין אסור בפרסום, אך הוא בעל משרד חקירות.

בעל משרד החקירות לא שמר על זכות השתיקה וטען לאורך כל הדרך שקצב הוא שהנחה אותו בפגישות שנערכו ביניהם ואליו הועברו תוצרי החקירה של השוטרים. החוקר גילה כי ב"חוק חוקרים פרטיים" אסור לחוקר למסור מידע על לקוח שלו, ולכן התייעץ עם פרקליטו עורך הדין רונן רוזנבלום , האם חוקי לקיים את העימות. בתום ההתייעצות כאמור הוכרע שלא כך.

במסגרת החקירה העיקרית, המשטרה לא עימתה את קצב עם המתלוננות, אולם אחרי שחזר בו מהסדר הטיעון כחלק מהשלמות החקירה בתיק , לפני הגשת כתב האישום, הוא עומת פעם אחת עם א' ממשרד התיירות.

אחד החוקרים החשודים: דני ויג

אתמול הותר לפרסום שמו של אחד החוקרים החשודים שנשלחו על ידי בני משפחתו של משה קצב כדי להוציא מידע ממקורביה של א' ממשרד התיירות: דני ויג, בן 49 מהקריות.

ויג עוסק בחקירות מזה שנים רבות, אך הוא אינו בעל רישיון לחקירות פרטיות. ויג עובד כ"מדובב" מזה שנים ארוכות, והוא נחשב לאחד המדובבים הטובים בשוק, זאת בעקבות שירותו הצבאי וכן שירותו כמדובב ביאחב"ל.

עם זאת, ויג סולק מהמשטרה בעבר בעקבות הרשעתו בארבע פרשות פליליות שונות, ובית המשפט הגדיר אותו כ"רב נוכל". השופטים כתבו אז על האיש כי הוא "אדם שאינו נרתע מלהעליל עלילות כזב ולהכפיש בעלי תפקידים שונים, ולא נרתע מלזייף מסמכים כדי לגבות את שקריו בראיות מזויפות".

לאחר שהורשע באחת הפרשות, ציין בית המשפט: "הוא העליל על שופטים כי קיבלו שוחד, זייף מסמכים כך שנחזו כהפקדות כספיות של עורכי דין לחשבונות שופטים וזייף מסמכים של משטרת ישראל". בתגובה מסר עורך דינו של ויג: "עברו הפלילי של הלקוח שלי אינו רלוונטי לפרשה הנוכחית".

צרו איתנו קשר *5988