סאפיינס, IDIT ו-FIS השלימו מיזוג בכ-240 מיליון שקל

סאפיינס תקצה לבעלי המניות של שתי החברות 17.5 מיליון ממניותיה ומיליון אופציות ותשלם כ-23 מיליון שקל במזומן

חברת התוכנה סאפיינס , ספקית גלובאלית של פתרונות תוכנה חדשניים לתעשיית הביטוח, מקבוצת פורמולה מערכות, הודיעה היום (ה') כי חתמה על הסכם סופי לרכישה עם החברות FIS ו-IDIT (עידית), שגם הן מספקות פתרונות תוכנה לשוק הביטוח. היקפה הכולל של העיסקה הוא כ-240 מיליון שקל (כ-70 מיליון דולר) והיא ברובה במניות.

החברה הממוזגת תגיע להכנסות של 100 מיליון דולר בשנה כבר בשנת 2012, ותהפוך לשחקן משמעותי בשוק התוכנה לחברות ביטוח בעולם. החברה הממוזגת צפויה להגדיל משמעותית את נתח השוק שלה ואת נוכחותה הגלובאלית, הודות להתווספותם של עשרות לקוחות בתחום הביטוח ברחבי העולם, ועם הרחבת פורטפוליו פתרונות התוכנה שלה לשוק הביטוח.

במסגרת ההסכם, סאפיינס תקצה לבעלי המניות של FIS ו-IDIT סך של 17.5 מיליון מניות החברה, ומיליון אופציות של סאפיינס. כמו כן, תשלם סאפיינס במזומן לבעלי המניות של שתי החברות סכום של כ-23 מיליון שקל (כ-6.75 מיליון דולר). העסקה כפופה לעמידה בתנאים המקובלים, כאשר הצדדים יכולים לסגת מהעיסקה במידה ומניית סאפיינס במועד סגירת העיסקה נמוך מרמה מוסכמת. העיסקה צפויה להיסגר בתוך 45 ימים.

FIS מציעה מערכת פתרונות תוכנה לשוק ביטוחי החיים והפנסיה, ויש לה מספר רב של לקוחות בצפון אמריקה, אירופה ואסיה פסיפיק. חברת IDIT מציעה מערך כולל של פתרונות לשוק הביטוח האלמנטרי, ועיקר פעילותה מתבצעת באירופה, אוסטרליה ואסיה פסיפיק. שתי החברות מדורגות ע"י אנליסטים המסקרים את הענף ולקוחות בראש רשימת החברות הפועלות בתחומן בזכות הפתרונות והשירותים המוצעים על ידן.

רוני על-דור, נשיא ומנכ"ל סאפיינס, אמר היום: "עם השלמת העיסקה, סאפיינס צפויה להפוך לשחקן משמעותי בשוק התוכנות לביטוח בעולם. יחד עם FIS ו-IDIT, יהיו לנו יותר מ-70 לקוחות בתחום הביטוח בעולם, חלקם נמנים ברשימת ה-Fortune 500. בסיס הלקוחות המשולב ייהנה מערך מוסף שנובע מפורטפוליו מוצרים עשיר הכולל את פתרונות התוכנה מהטובים ביותר לענף הביטוח, בשילוב עם צוות מנוסה מאוד".

על-דור הוסיף: "עיסקה זו היא אבן דרך נוספת באסטרטגיה שלנו, ואנו צופים כי היא תוביל אותנו לרמת הכנסות של כ-100 מיליון דולר בשנה, ותאפשר לנו לבצע את הצעדים הבאים הדרושים לצמיחה בשוק פתרונות תוכנה לביטוח, עם היצע מוצרים חזק ועם בסיס לקוחות גדול יותר".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988