נזיד עדשים לציבור: מחיר הדלק יוקפא לחודש אחד בלבד

הדלק היה אמור להתייקר הלילה ב-31 אגורות לליטר בנזין 95 אוקטן ולשבור שיא - אך שטייניץ חתם על צו זמני להפחתת המס ב-30 אגורות ■ במהלך אוגוסט אמורה להתקבל החלטה להוריד את מרווח השיווק - וייתכן כי מחיר הבנזין יירד בספטמבר ב-30 אגורות לעומת המחיר היום

הממשלה תספוג את התייקרות מחירי הבנזין הצפויה בחודש אוגוסט באמצעות הורדת הבלו על הבנזין, כך סוכם הבוקר (א') בין שרי האוצר והתשתיות.

מחירו של ליטר בנזין לצרכן אמור היה להתעדכן הלילה בחצות והמחיר לחודש אוגוסט היה צפוי לעלות ב-31 אגורות לליטר ולקבוע שיא חדש של כל הזמנים. ואולם ברגע האחרון סוכם כי שר האוצר יחתום על הוראת שעה שמפחיתה את הבלו בגובה העלייה הצפויה. הבלו על הבנזין מהווה כ-40 אחוז ממחירו של ליטר בנזין. הצו יעמוד בתוקף עד ה-1 בספטמבר.

במהלך אוגוסט אמורה וועדת המחירים שבראשות ראש מנהל הדלק במשרד התשתיות חן בר-יוסף לפרסם את החלטתה האם וכמה להוריד את מרווח השיווק שמקבלות חברות הדלק. מרווח השיווק עומד כיום על 70 אגורות לליטר בנזין.

במסגרת הסיכום בין שרי האוצר והתשתיות נקבע כי במידה והוועדה לא תגיע להחלטה עד סוף אוגוסט, יופחת מרווח השיווק של חברות הדלק ב-15 אגורות לליטר והבלו יופחת ב-15 אגורות - כך שמחיר הבנזין ירד גם בספטמבר ב-30 אגורות לעומת מחירו היום.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988