סנגוריה של מרגלית צנעני: "עושים לה רצח אופי"

נדחה ערעורה של מרגול על ההחלטה להאריך את מעצרה ב-4 ימים נוספים

סגן נשיא בית המשפט המחוזי מרכז בפתח-תקווה, אברהם טל, דחה היום (ג') את ערעורה של מרגלית צנעני, על החלטת בית משפט השלום בראשון-לציון מאתמול (ב')* להאריך את מעצרה ב-4 ימים. לפיכך, תשאר צנעני, החשודה בסחיטה באיומים של אמרגנה, אסף אטדגי באמצעות אנשי ארגון הפשע של עמיר מולנר, במעצר, לפחות עוד 3 ימים.

"עיון בחומר החקירה מעלה חשד סביר לביצוע הדברים המיוחסים לצנעני, ואשר יש בהם לכשעצמם כדי לעורר חשש לשיבוש חקירה אם תשוחרר בטרם התקדמות החקירה בצורה משמעותית", כתב השופט טל בהחלטתו.

עוד ציין השופט כי בשיתוף-הפעולה של צנעני עם המשטרה עד אתמול, אין כדי להפיג חשש שאם תשוחרר בשלב זה היא עלולה לשבש את החקירה, "שכן עיון בפעולות החקירה המבוקשות, מעלה כי יש לקיים אותן כאשר צנעני במעצר ואחרת הן עלולות להיות מסוכלות", נימק השופט.

יצוין כי אחרי הארכת מעצרה אתמול, חדלה צנעני לשתף פעולה עם המשטרה, וכעת, בניגוד לימי המעצר הראשונים, היא מסרבת להשיב לשאלות השוטרים וטוענת שהם משפילים אותה. במהלך הדיון היום, חשף הטוען המשטרתי, ניצב-משנה אלון גרוסמן, חומרים חדשים מחקירתה של צנעני.

"צנעני חברה לעבריינים, הפעילה אותם וידעה מתי חלק מהם משתחררים מהכלא", טען גרוסמן בדיון. עוד אמרו נציגי המשטרה כי צנעני הוקלטה כאשר היא מדברת על ה"חאו'ה" שחייבים לשלם לה (הכוונה לכסף שאטדגי חייב לה. ח.מ.) ומה יקרה אם לא ישלם. "כאשר צנעני מדברת על ה'חאו'ה, הדברים נאמרים במקום ובהקשר מסוים ואין ספק שמדובר באמרות משמעותיות במסכת הסחיטה וזה חלק אחד מפאזל ענק של אלף חלקים", הסביר ניצב-משנה גרוסמן את עמדת המשטרה לגבי אמירות של צנעני שעשויות להתפרש כסלנג לא משמעותי.

מנגד, חזרו סנגוריה של צנעני, עורכי הדין ששי גז ושחר חצרוני, על הטענה כי לזמרת נעשה "רצח אופי", וכי היא מוחזקת במעצר לשווא ורק בשל היותה זמרת מפורסמת.

"יש פה רצח אופי ברמה הגבוהה ביותר, יש פה מעצר שלא שקל את השיקולים הנוראים שישנם", טען עו"ד גז ובין היתר התכוון לפגיעה שנגרמה לצנעני עקב פרסום תמונתה במדי עציר שהודלפה ופורסמה בכלי התקשורת. בהגיבו לפרסום התמונה המשפילה כתב השופט טל: "אינני רואה צורך להתייחס לפרסום תמונתה של צנעני, שכן חזקה על עו"ד גז שינקוט בכל הצעדים שיש לדעתו לנקוט בקשר לפרסום התמונה".

צרו איתנו קשר *5988