"שביתת עם" ב-1 לנובמבר; ליף: "יש לנו כוח, נקום ונשבות"

לפני השביתה הגדולה מתכננים ראשי המחאה עצרת גדולה ב-29 לאוקטובר ■ ליף: למרות שברור לכולם שאנחנו הרוב המכריע של העם, קיבלנו עוד מאותה התעלמות בלתי-נסבלת" ■ בתוך כך, הסטודנטים שוקלים להשבית את שנת הלימודים

במטה המאבק החברתי קוראים היום (ב') לציבור הרחב לצאת לשביתת העם הראשונה בתולדות מדינת ישראל שמתוכננת להיערך ב-1 לנובמבר. בהתכנסות ארצית שהתקיימה היום במטה המחאה סיכמו הפעילים על המהלכים הקרובים.

לפני שביתת העם הגדולה שמתכננים במטה המחאה, מתוכננת עצרת ענק, הראשונה צפויה להתקיים ב-29 לאוקטובר, אז מקווים ראשי המחאה כי יחזרו ההמונים לרחובות לעצרות ענק ברחבי הארץ בקריאה אחרונה לראש הממשלה להיענות לדרישות המחאה.

במטה ציינו כי המטרה היא ליצור יום שביתה רחב ככל הניתן ויפעלו בשבועיים הקרובים לצירוף של כמה שיותר אזרחים, בתי עסק, עמותות, מוסדות וארגונים חברתיים לשביתת המחאה: "אנו קוראים בזאת לכלל האזרחים ברחבי הארץ - תלמידים, סטודנטים ועובדים - לשבות ליום אחד כאקט של מחאה על מצבה החברתי הקשה של מדינת ישראל ועל ההתעלמות המקוממת של הממשלה מגל המחאה. ב-1.11.11 נשבות כל אחד בגלל המצוקה הפרטית שלו אבל גם כהזדהות עם המצוקה של האחר. שוב לא נהיה לבד", הודיעו במטה המחאה.

דפני ליף, שהשתתפה בפגישה, אמרה: "כולנו יצאנו לרחובות כי אנחנו קורסים תחת הנטל. ביחד, שלושה חודשים אנחנו מצביעים ברגליים, כל אחד מאיתנו יצא למחות מתוך כאב, מתוך קשר בבטן. 3 חודשים אנחנו צועקים, ואף אחד לא מקשיב שם, באותה ממשלה שאמורה לשרת אותנו, להיות קשובה וחרדה לשלומנו, לעתיד שלנו - בשביל זה היא קיימת. שלושה חודשים של מחאה צודקת, של דרישה לצדק חברתי. יש לנו כוח. נראה שלנו, האזרחים, יש כוח, ואנחנו יכולים לקום ולשבות", אמרה.

עוד הוסיפה ליף: "למרות שברור לכולם שאנחנו הרוב המכריע של העם, מה קיבלנו בתגובה? עוד מאותה התעלמות בלתי-נסבלת, עוד מאותה מדיניות הרסנית, התרחקות נוספת של השלטון מאזרחיו".

במטה המאבק הבהירו כי הם קוראים לראש הממשלה להטות אוזן, לראשונה זה שלושה חודשים, ולהציג תוכנית חברתית מקיפה ורצינית בדמות תקציב חדש לשנת 2012, שיהווה צעד ראשון בשיקום החברה הישראלית.

בתוך כך, נציין כי ראשי המחאה והסטודנטים החליטו בימים האחרונים להרחיב את המחאה ואת המאבק בדוח טרכטנברג תוך חבירה לסקטורים נוספים. אחד הצעדים שנשקלים הוא להשבית את תחילת שנת הלימודים בסוף אוקטובר, אולם על פי הערכות המשבר בבתי החולים במרכז יסתיים עד אז.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988