דיווח: הועברה רשימת האסירים שישתחררו ב"עסקת גרפל"

עיתון מצרי מדווח: ישראל העבירה רשימה של 81 אסירים שישתחררו במסגרת העסקה להחזרת אילן גרפל העצור במצרים ■ שגריר ישראל במצרים יאסר רידא מונה למתווך בפרשה

עסקה נוספת יוצאת לדרך? במצרים מדווחים הלילה כי שגריר מצרים בישראל יאסר רידא, העביר לידי הממשל המצרי את שמות 81 האסירים שישתחררו במסגרת העסקה המתגבשת עם ישראל לשחרור הצעיר הישראלי אילן גרפל, שנעצר במצרים בחודש יוני.

העיתון המצרי "אל-יום א-סאבע" מפרסם פרטים על ההתקדמות במגעים לשחרורו של גרפל ומוסיף כי שגריר ישראל במצרים יאסר רידא, מונה למתווך במגעים לשחרור הצעיר הישראלי. על פי הדיווח, במהלך ביקור של שערכו בכירים בישראל לפני מספר ימים כדי לסגור פרטים בעסקה לשחרור גלעד שליט, הם נועדו עם גורמים מהמודיעין המצרי ודנו בעניינו של גרפל.

שמותיהם של 81 האסירים שעל פי הדיווח עתידים להשתחרר טרם פורסמו, אך גורמים במצרים מוסרים כי הם מרוצים מהרשימה שהתגבשה וכי הם פועלים במהירות להשלמת העסקה המתגבשת.

"עסקה תצא לדרך בשבוע הבא"

לפני יומיים דיווח העיתון המצרי "א-שרק אל אווסט, כי גרפל ישוחרר ממעצר כבר בשבוע הבא בדיווח, נאמר כי נציגים משגרירויות ישראל וארה"ב בקהיר, הודיעו לו על השחרור המתקרב.

על פי הפרסום, חילופי העצירים יתבצעו דרך מעבר טאבה, כשישראל אמורה לשחרר במסגרת העסקה כמה עשרות מצרים הכלואים במתקני הכליאה בישראל. עדיין לא ברור מהי רשימת האסירים שישוחררו, אך ככל הנראה מדובר במסתננים ובסוחרי סמים - ולא באסירים ביטחוניים.

צרו איתנו קשר *5988