כפי שנחשף ב"גלובס": בלופניקס מוכרת פעילות למג'יק

בהמשך לחשיפת "גלובס" בנושא, אישרה בלופניקס כי היא מוכרת את פעילות ה-AppBuilder שלה למג'יק תמורת כ-17 מיליון דולר

חברת בלופניקס (סימול: BPHX), הודיעה היום (ב') כי נכנסה למגעים מתקדמים למכירת חלק מפעילותה לחברת מג'יק , תמורת כ-17 מיליון דולר. זאת, בהמשך לחשיפת "גלובס" כי השתיים מקיימות מגעים במסגרת עסקה מדוברת. הפעילות שתימכר נקראת AppBuilder, והיא סביבת פיתוח שמיועדת לניהול ואחזקה של יישומים לעסקים גדולים.

מג'יק מפתחת ומשווקת כלי פיתוח ואינטגרציית תוכנה, ונסחרת בשווי שוק של 156 מיליון דולר בנאסד"ק ובתל אביב. בסוף 2010 גייסה החברה 21 מיליון דולר בהנפקה פרטית, ובסוף הרבעון הקודם היו בקופתה מזומנים והשקעות בסך 47.4 מיליון דולר.

כפי שפורסם ב"גלובס" לפני מספר חודשים, מג'יק מחפשת חברות לרכישה. לפי הערכות, בעבר נשקלה במג'יק האפשרות לרכוש את בלופניקס כולה, אך כפי הנראה לא היו בין החברות מגעים רשמיים, ומסיבות שונות הדבר לא יצא אל הפועל.

מג'יק מציעה ללקוחותיה כלי פיתוח ומוצר לאינטגרציה בין מערכות מידע ארגוניות. באחרונה החברה התרחבה גם לשוק המכשירים הניידים, והשיקה פלטפורמת פיתוח ליישומי מובייל ארגוניים. בשלב ראשון מציעה מג'יק תמיכה במערכת ההפעלה בלקברי.

מהכיוון השני של העסקה נמצאת חברת הסבות התוכנה בלופניקס מהרצליה. בלופניקס נמצאת כיום בתקופת מעבר, לאחר שהמנכ"ל, אריק קילמן, הודיע על פרישתו בסוף 2011. החברה, שמציגה כבר כמה רבעונים תוצאות מאכזבות, ציינה בדוחות הרבעון השני שהיא פועלת לחזק את משאביה הכספיים, והוסיפה שתתמקד בפעילויות הליבה שלה - הסבת תוכנה וניהול ידע.

לפיכך, מכירת הפעילות שאינה בתחום הליבה, היא צעד הגיוני לבלופניקס, שבקופתה יש כ-8.1 מיליון דולר והתזרים שלה שלילי. לפי הדוח השנתי המורחב של בלופניקס לשנת 2010, כ-20% מהכנסותיה באותה תקופה נבעו מהפעילות הנמכרת - כלומר כ-11.5 מיליון דולר.

מעניין לציין, כי בעבר מג'יק ובלופניקס היו חברות אחיות. מג'יק היא חלק מקבוצת פורמולה, שבשליטת החברה הפולנית Asseco. בלופניקס הייתה גם היא חלק מפורמולה, עד שבשנת 2007 החליטה האחרונה (שהייתה אז בשליטת אמבלייז) למכור את החזקותיה בבלופניקס תמורת כ-64 מיליון דולר. שווי החברה באותה עסקה עמד על 140 מיליון דולר, לעומת שווי נוכחי צנוע של 18 מיליון דולר בלבד.

צרו איתנו קשר *5988