אפל מאשרת: באג ב-iOS 5 גורם לסוללת האייפון להתרוקן

אפל מתייחסת לראשונה לבעיית הסוללה החמורה שהתגלתה אצל רבים ממשתמשי האייפון 4s ומבטיחה לשחרר עדכון גרסה בקרוב ■ במקרים רבים הסוללה מספיקה לפחות מ-8 שעות

במהלך השבוע האחרון התלוננו משתמשים רבים ממיליוני הרוכשים הראשונים של מכשיר האייפון 4s החדש של אפל על תקלה חמורה בסוללת המכשיר. על-פי תלונות הצרכנים בעמודי התמיכה הטכנית באתר הרשמי של אפל, ומדיווחים שהגיעו ממספר רב של אתרי טכנולוגיה בכירים, הסוללה של האייפון 4s החדש מתרוקנת במהירות מאוד לא אופיינית ובמקרים מסוימים אף לא מצליחה לספק 8 שעות עבודה, גם כשהמכשיר במצב של המתנה וללא כל שימוש כלל.

לפנות בוקר פרסם בלוג הטכנולוגיה AllThingsD תגובה רשמית שניתנה לו ישירות מחברת אפל, המאשרת את הטענות ואף מבטיחה להוציא עדכון תוכנה בקרוב: "מספר קטן של לקוחות דיווחו על זמן סוללה נמוך מהמצופה במכשירים ששודרגו ל-iOS 5", לשון התגובה של אפל. "מצאנו מספר 'באגים' שמשפיעים על צריכת הסוללה ונשחרר עדכון לגרסת מערכת ההפעלה בשבועות הקרובים".

על-פי אפל הבעיה היא במערכת ההפעלה עצמה, iOS 5, ולא במכשיר האייפון 4s. יחד עם זאת, ישנם משתמשים רבים ששדרגו את מערכת ההפעלה של האייפון 4 שלהם ל-iOS 5, אך מהם לא נשמעו טענות על צריכת סוללה בעייתית, ורוב הרעש נוצר על-ידי משתמשי האייפון 4s החדש.

בנוסף, בימים האחרונים דווח על-ידי מספר משתמשים שככל הנראה הבעיה בצריכת הסוללה המוגזמת באייפון החדש נובעת מפעילות לקויה של תוכנה מסוימת האחראית על עדכון אוטומטי של אזור הזמן בו נמצא המכשיר. על-פי הדיווחים, ברגע שמאפשרים לתוכנה הזו להתעדכן באופן אוטומטי, היא פועלת באופן רצוף וללא הפסקה, ובכך מרוקנת את סוללת המכשיר בתוך זמן קצר.

כזכור, גם בעת השקת האייפון 4 בשנה שעבר סבלו רוכשי האייפון מבעיות קשות עם המכשיר החדש שלהם. לפני שנה הייתה זו האנטנה המיוחדת של האייפון, שהיא למעשה מסגרת מתכת מיוחדת מסביב לדפנות המכשיר. ימים ספורים לאחר השקת האייפון 4 דיווחו משתמשים רבים על ירידה חדה בעוצמת הקליטה של הרשת הסלולרית ברגע שאוחזים באייפון באופן שמכסה את מסגרת המתכת. גם אז טענה אפל שמדובר על בעיית תוכנה, ולא בעיה בחומרת המכשיר, ושיחררה עדכון תוכנה שטיפל באופן שבו מערכת ההפעלה מחשבת ומציגה את חיווי עוצמת הקליטה.

אותו עדכון ששיחררה אפל אכן הביא להפסקת התלונות מצד המשתמשים, אך לא מעט מומחים טענו כי הוא מטפל רק באיך שמערכת ההפעלה מציגה את עוצמת הקליטה ולא בבעיה האמיתית של המכשיר הנעוצה במגע הישיר שנוצר בין היד של המשתמש לבין האנטנה, ושיוצר על-ידי כך קצר בין מגעי האנטנה שמחליש את עוצמת הקליטה. ההוכחה לכך היא העובדה שבנוסף לעדכון התוכנה ששיחררה אפל לאייפון 4, בצעד יוצא דופן לחלוטין, היא גם חילקה כיסויי מגן בחינם (Bumper Case) לרוכשי המכשיר בשביל לדאוג ששטח האנטנה החשוף יהיה מכוסה ולא יבוא במגע עם היד של המשתמש.

האם אפל מפחדת, שנה אחר שנה, להודות בטעויות ובתקלות חומרה במכשירי האייפון שלה ומספקת ללקוחותיה תיקונים קוסמטיים בלבד? כך או כך, זה לא נראה טוב.

צרו איתנו קשר *5988