פואד מזהיר: "ישראל ומצרים בדרך לעימות חזיתי"

תשעה חודשים אחרי המהפכה במצרים מזהיר בן אליעזר מפני המשך הידרדרות היחסים בין קהיר לירושלים ומביע חשש מפני האיסלאמיזציה הגוברת במצרים

תחזית פסימית. ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר מזהיר מפני הידרדרות יחסי ישראל ומצרים ואומר: "כדאי לנו להתכונן לעימות". פואד העיר את הדברים אתמול במהלך ישיבה של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. מי שהיה אחד האנשים המקורבים ביותר בישראל לשלטון מובארק ותומך גדול בשימור היחסים עם קהיר חושש שהמצרים עלולים להפוך לאויבים. את דבריו מביא הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

תשעה חודשים אחרי המהפכה במצרים בה הודח הנשיא חוסני מובארק אמר אתמול חבר הכנסת בנימין (פואד) בן אליעזר: "ההתפתחויות האחרונות במצרים מעידות שעל ציר הזמן ישראל תמצא את עצמה בעימות חזיתי עם מצרים, ולכן כדאי לנו להתחיל להתכונן לעימות".

דבריו של פואד נאמרו במהלך סקירה שמסרו שר החוץ אביגדור ליברמן ונציגי משרדו בישיבת וועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

חלק מהנוכחים בדיון בוועדת הכנסת ציינו כי כאשר מסר פסימי שכזה מגיע מכיוונו של מי שהיה מקורב מאוד להנהגה המצרית המודחת, הדברים מקבלים משנה תוקף. בן אליעזר מסר בתגובה: "אנחנו נמצאים במרכזה של סערה או רעידת אדמה. אני עדיין לא רואה את רעידת האדמה הזו נרגעת, ודאי לא בעתיד הקרוב כשבאופק ישנן בחירות וברור כבר היום שהאחים המוסלמים יקבלו בפעם הראשונה בהיסטוריה לפחות שליש ממספר חברי הפרלמנט". פואד הוסיף כי "במקום לאומנות נכנסת במצרים איסלאמיזציה".

צרו איתנו קשר *5988