כפי שנחשף ב"גלובס": ynet רוכש 50% מאתר "כיכר השבת"

העסקה מוערכת במיליוני שקלים ■ ייתכן כי בהמשך ירכוש ynet אחוזים נוספים

כפי שנחשף אתמול ב"גלובס", אתר ynet מבית "ידיעות אחרונות" חתם אתמול (ד') על הסכם לרכישת 50% מאתר האינטרנט החרדי המוביל "כיכר השבת" במיליוני שקלים.

המשא-ומתן בין הצדדים התנהל במשך מספר חודשים. אתר ynet אמנם אינו מחזיק בשליטה באתר, אך לא מן הנמנע כי בהמשך הדרך הדברים ישתנו.

אתר "כיכר השבת" הוקם ב-2009 על-ידי מוטי לביא, שדרן רדיו בעל תוכניות יומית בתחנה החרדית "קול ברמה", לצד שותפים נוספים.

"כיכר השבת" נחשב לאחד משני האתרים החזקים ביותר במגזר החרדי, לצד "בחדרי חרדים". על-פי נתוני גוגל טרנדס, בחודש פברואר השנה עמד ממוצע הגולשים הייחודיים היומי בשני האתרים על כ-30 אלף איש, כששני האתרים צמודים זה לזה.

עדיין לא ידוע כיצד יתנהל שיתוף-הפעולה בין ynet ל"כיכר השבת", אם כי ברור שעבור האתר מבית "ידיעות" מדובר בדריסת רגל חשובה במגזר החרדי ובפוטנציאל כלכלי מבחינת שוק הפרסום.

על-פי הערכות, לא צפויים פיטורים או שינויים פרסונליים ב"כיכר השבת", לפחות בשלב זה.
על הפרק עומדת השאלה הגדולה היא כיצד יקבלו קוראי "כיכר השבת" את השותפים החדשים בבעלות על האתר, לאור העובדה כי אתר ynet פועל בשבת ומציג תכנים שאינם הולמים לקהל החרדי. אך אם להסתמך על הדוגמה של אתר "בחדרי חרדים", סביר להניח שהדבר לא ישפיע. הבעלים של "בחדרי חרדים", חברת גלובל נטוורקס של גיא כהן, מחזיקה בין היתר גם באתרי ההיכרויות והסטוצים xlove ו-blinddate.

האתר המתחרה, "בחדרי חרדים", נמצא בימים אלה בכותרות בצל חקירה משטרתית על חשדות לסחיטה. לפי חשדות המשטרה, מנהלי האתר סחטו עשרות אנשי עסקים, פוליטיקאים וארגונים, לפיהם אם ישלמו להם יקבלו סיקור חיובי ואם לא, יופיע פרסומים שליליים באתר, כולל טוקבקים. בימים האחרונים נעצרו 4 בכירים באתר, כשנכון להיום הוארך מעצרו של מנכ"ל האתר, ו-3 החשודים האחרים שוחררו בתנאים מוגבלים.

מ"כיכר השבת" נמסר: "אנו שמחים לחבור לכלי התקשורת הגדול, המוביל והמשפיע ביותר במדינה. אין ספק כי שילוב של ynet עם אתר 'כיכר השבת' הוא שילוב מנצח, שיוביל כבר בתקופה הקרובה את 'כיכר השבת' לשיאים חדשים בכל תחום".

סמנכ"ל השיווק של "כיכר השבת", ארן משה, הוסיף כי "אני גאה לראות שהעבודה הקשה שהושקעה בשנים האחרונות הובילה למהלך המבורך הזה ביחד עם גוף התקשורת הגדול בישראל היום. אנחנו יוצאים לדרך חדשה".

ב-ynet אישרו את הדברים אך סירבו להתייחס לעסקה.

צרו איתנו קשר *5988