גולן טלקום: סלולר ללא הגבלה ב-99 שקל

לקוחות "קלים" ישלמו רק 9.99 שקל בחודש ■ מיכאל גולן: "נמאס לעם, מספיק להיות פראיירים. נעשה מהפכה" ■ ההרשמה באתר - כרטיס SIM יישלח בדואר

חברה סלולרית נוספת יוצאת היום (ב') לדרך: גולן טלקום, חברת הסלולר שהוקמה בישראל בשנת 1999, השיקה היום (ב') את פעילותה במסיבת עיתונאים מיוחדת - ובמרכזה מתקפה ממוקדת על המחירים הדורסניים, לדבריה, שנהוגים כיום בשוק הסלולר.

תחת המוטו "מקסימום שירות ומינימום מחיר, מספיק להיות פראייר", תציע החברה ללקוחותיה חבילת סלולר ללא הגבלה (שיחות, הודעות SMS ואינטרנט), תמורת 99 שקל בחודש. החברה תאפשר גלישה באינטרנט של עד 2 ג'יגה, ובמקרה של חריגה תוגבל מהירות הגלישה. כמו כן, תאפשר גולן טלקום שיחות חינם לחו"ל בתוכנית ל-29 יעדים.

לקוחות שממעטים לדבר יוכלו לרכוש חבילה מיוחדת בעלות של 9.99 שקלים עבור 60 דקות שיחה, 60 הודעות SMS ו-10 מגה גלישה. עם זאת, החברה לא תמכור מכשירי סלולר.

מדובר בחברה בעלת תשתיות ולא חברה במודל וירטואלי, כמו 3 החברות האחרונות שנכנסו לשוק: רמי לוי תקשורת, הום סלולר ואלון סלולר שהושקה אתמול (א').

עוד נזכיר כי לחברה עדיין אין רישיון למפעיל בינלאומי שמאפשר לה להיכנס לתחום השיחות לחו"ל, אולם בחברה הסבירו כי החלו במהלכים לקבלת רישיון כזה, והוא צפוי להתקבל בקרוב.

"להפסיק את הבלבול"

מיכאל גולן, בעל השליטה בגולן טלקום, אמר היום: "נמאס לעם. היום אנחנו עושים מהפכה בעולם הסלולרי, ואני מקווה שזה יהיה רק דוגמה אחת משמעותית ושבסוף האווירה המרעננת תגיע גם למגזרים אחרים, במטרה לבנות לדור הבא עתיד טוב יותר.

"ההצעה שלנו פשוטה. זה מתחיל מההרשמה, שאצלנו תהיה רק דרך אתר האינטרנט של החברה. חשוב לנו להיות שקופים. אנחנו חייבים לעצור את הבלבול בין המכשיר לבין רכישת ה-SIM או החזר-זיכוי - הצרכנים לא מבינים שום דבר. צריך לעצור את השיטה הזאת. אנחנו מחלקים את ה-SIM דרך הדואר בלבד".

גולן הצהיר כי ברצונו לתת את השליטה לצרכן: "אתר האינטרנט שלנו יהיה מרכזי: אתה יכול להצטרף, אתה יכול להחליף תוכנית, אתה יכול להתנתק. זה החופש האמיתי".

חיסכון בעלויות

בחודשים האחרונים הקימה החברה את רשת הסלולר שלה בליווי חברת הסלולר הצרפתית FREE, שגם שותפה בגולן טלקום. הבעלים של FREE, גזבייה ניאל, ליווה את גולן טלקום מיומה הראשון והיה מעורב בכל שלבי ההקמה וההשקה שלה.

המודל של החברה הישראלית דומה מאוד לזה של הצרפתית, ומאפשר לה להציע חבילה אחת בסיסית, אבל אגרסיבית ואטרקטיבית שללא ספק תיאלץ את יתר החברות בשוק להציע חבילות דומות.

שלא כמו מירס שהקימה את הרשת שלה באמצעות נוקיה-סימנס, גולן טלקום הקימה את הרשת בצורה עצמאית על-ידי קבלנים, והיא רק רוכשת את הציוד מנוקיה-סימנס. משרדיה של החברה ממוקמים בקומה אחת במגדל אלקטרה בתל-אביב, במטרה להציג מבנה עלויות מאוד רזה.

המודל החדש של החברה מסיט את עיקר הפעילות באינטרנט ומאפשר ללקוחות להתחבר, להתנתק, לדווח על שינוי כתובת, לראות את החשבון וכדומה, מבלי לדבר עם נציג שירות. המטרה היא לחסוך בעלויות הקמה של עמדות מכירה, הפצה ושירות.

אין ספק כי המודל החדש ישפיע על החברות הסלולריות. המשמעות העיקרית והמיידית של התחרות המתפתחת בשוק היא פיטוריהם של אלפי עובדים.

חבילות הסללור החדשות
 חבילות הסללור החדשות

צרו איתנו קשר *5988