"התקשורת הישראלית - האויב הכי גדול; גל"צ - יחידת משתמטים"

העיתונאי קלמן ליבסקינד טוען כי בלי התקשורת "השמאלנית", הימין היה מקבל 100 מנדטים ■ "רינו צרור, רזי ברקאי, יעל דן ומיכה פרידמן - כולם שמאלנים; אני שומע אקטואליה בגל"צ ויוצא מדעתי מעצבים"

התקשורת הישראלית מחלישה את גוש הימין, והיא האויבת הכי גדולה של עם ישראל - כך טוען העיתונאי קלמן ליבסקינד מ"מעריב", בראיון למגזין "פירמה" שיחולק מחר (ג') למנויי "גלובס".

את ערוץ 2, ערוץ 10, גלי צה"ל וקול ישראל מכנה ליבסקינד "מוטי אג'נדה" ומוסיף: "בחלק מהמקרים העובדות שמגיעות הן פשוט עובדות לא נכונות, בחלק מהמקרים הן מוטות לצד אחד. ואם הנתונים שמגיעים הם לא נתוני אמת, כל ההליך הדמוקרטי שלנו פגום. אין פה דמוקרטיה".

- לפי איך שאתה מתאר את זה, זה בכלל נס שהימין לוקח פה את הבחירות. אז או שהתקשורת לא כזאת משפיעה, או שהיא לא מטה את המציאות עד כדי כך. עוד אפשרות היא שלימין יש בכלל פוטנציאל ל-100 מנדטים.

"נכון, זאת גם אפשרות. אולי הימין היה מקבל עוד 20 מנדטים. יכול להיות שבמציאות אחרת השליטה פה הייתה הרבה יותר גדולה. אבל עזוב, לא מדובר פה רק על שליטה, מדובר גם על נזק שאנחנו גורמים למדינה. סך הכל המדינה סובלת מהסיפור הזה".

- למה המדינה סובלת?

"כי גם העולם מסתכל על מה שאנחנו עושים פה. בהרבה מאוד מובנים האויב הכי גדול של מדינת ישראל, או של המדיניות בישראל, היא התקשורת הישראלית".

בראיון תוקף ליבסקינד גם את גלי צה"ל והמגיש רזי ברקאי: "נניח בנושא מגרון. אצל רזי ברקאי, לדוגמה, עולה הפוליטיקאי התורן מימין ואומר 'רק שנייה אחת, אבל יש 50 אלף בתים בלתי חוקיים בנגב'. אז אומרים לו 'אוקיי', ועוברים לשאלה הבאה. ואני אומר לא, לא עוברים לשאלה הבאה. בוא נפתח את העניין הזה. יש פה איפה ואיפה".

"קח את כל קאדר השדרים אוחזי המיקרופון וקובעי סדר היום ברשת ב' וגלי צה"ל, התחנות הממלכתיות", הוא מוסיף בהמשך, "אם רינו צרור הוא איש שמאל, ורזי ברקאי הוא איש שמאל, ויעל דן היא אשת שמאל, ומיכה פרידמן איש שמאל - למה מול הארבעה האלה לא יהיו ארבעה אחרים? למה אין אף אחד אחר? זה נראה לך סביר? אין שעה שאני שומע אקטואליה בגלי צה"ל ולא יוצא מדעתי מעצבים".

- גלי צה"ל היא לדעתך תחנה שצריך לסגור?

"אני כתבתי את זה בעבר, גלי צה"ל היא יחידה של משתמטים".

*** הכתבה המלאה - במגזין "פירמה".