ערוץ 10 | לפני כולם

ערוץ 10: אגם נסוג מההשקעה; האם לאודר יזרים כסף?

התקווה של ערוץ 10 תלויה כעת בבעל המניות רון לאודר, שעשוי להזרים 60 מיליון שקל לטובת הערוץ - אך בתנאי שהחובות יידחו או יומרו

איש העסקים יעקב אגם, שבחן כניסה כמשקיע בערוץ 10, הבהיר כי לא יעשה זאת כל עוד יהיו 3 שחקנים בשוק הטלוויזיה המסחרית. כפי שפורסם לראשונה באתר "גלובס", משמעות הדבר היא כי לפי שעה אגם נסוג מכוונתו להשקיע בערוץ.

כפי שנחשף ב"גלובס", אגם קיבל המלצות מפירמת רואי החשבון קסלמן וקסלמן ומחברת הייעוץ האסטרטגי טריגר פורסייט להיכנס רק במקרה שיהיה איחוד בין ערוץ 10 וזכיינית ערוץ 2 רשת אל תוך ערוץ 2. זאת לא בהכרח בדרך של מיזוג, אך בכל אופן משמעות הדבר היא סגירה של ערוץ 10 ושל חברת החדשות שלו.

שהה בישראל

במהלך השבוע האחרון שהה אגם, שמקום מגוריו הוא בבריטניה, בישראל. הוא ערך ישיבות ארוכות עם בכירים בערוץ 10 ובזכיינית רשת. בתום השבוע הודיע כי כל עוד לא יחולו שינויים רגולטוריים - ובהם ביטול הדרישה מערוץ 10 להעביר 60 מיליון שקל למדינה (חובות בנושא התמלוגים), או איחוד בין שתיים מהזכייניות הקיימות - אין בכוונתו להיכנס כמשקיע בערוץ.

נודע כי אגם ביקש מספר פעמים לפגוש את שר האוצר יובל שטייניץ, ואולם זה לא פגש אותו. בשאלה בנושא נמסר מלשכתו של שטייניץ ל"גלובס" לפני מספר שבועות כי "אין בכוונתנו להתייחס ללוח הזמנים של השר".

עם זאת, נציגו של אגם, מוטי שקלאר, נפגש לא אחת עם שר התקשורת משה כחלון.

לאודר יגדיל שליטה?

כעת נשואות העיניים אל בעלי המניות הנוכחיים של ערוץ 10, ובעיקר אל רון לאודר, שהוא בעל המניות היחיד שהזרים כסף לערוץ מאז תחילת השנה.

בטווח המיידי, על מנת לעמוד בדרישות או בחובות, זקוק ערוץ 10 להזרמה מיידית של 60 מילון שקל. למקורביו אמר לאודר כי יהיה מוכן להשקיע לבדו את הסכום המדובר, וזאת אם הממשלה תמיר או תדחה את חובות הערוץ למדינה. הזרמה כזאת מצד לאודר תגדיל את שליטתו בערוץ.

ואולם, באותה מידה מקורביו אומרים כי אם לא יידחה החוב, הוא עשוי לעזוב את ערוץ 10 בהקדם, מה שעשוי להביאר לסגירתו.

בערוץ 10 תלו תקוות בכך שדחיית החוב תשתלב בהצעת חוק המיזוג הרגולטורי של השר כחלון, ואולם זו לא תעלה בקריאה ראשונה עד לההתכנסות המחודשת של מושב הכנסת אחרי החגים.

את תגובתו של נציגו של אגם, מוטי שקלאר, לא ניתן היה להשיג.

צרו איתנו קשר *5988