גורם בכיר באוצר: "עובדי רשות שדות התעופה בריונים"

באוצר זועמים על השביתה אתמול בנתב"ג: "השיטה של להכות בעם ישראל מתי שבא להם ובמיוחד כשהוא יוצא לחו"ל בהמוניו, חייבת לעבור מהעולם"■ רש"ת: מקורה של הסחבת הוא באוצר, ההתקפות הן עלי תאנה"

גורם בכיר במשרד האוצר אומר היום (ד') כי "עובדי רשות שדות התעופה בריונים. הם תופסים בשאלטר ואף אחד לא מרסן אותם. השיטה של להכות בעם ישראל מתי שבא להם ובמיוחד כשהוא יוצא לחו"ל בהמוניו, חייבת לעבור מהעולם. ברור לנו שאם השיטה הזו לא תיעצר ותגונה - היא תימשך לנצח. הם אמורים להיות משרתי הציבור ולא מכי הציבור".

העיצומים בהם נקטו אתמול עובדי רשות שדות התעופה בנמל התעופה בן גוריון וגרמו לעיכובים ולעומסים כבדים בטיסות היוצאות ובמתן כבודה, עוררו את משרד האוצר להשיב מלחמה. וזאת, למרות שהשביתה כבר הסתיימה אתמול בלילה אחרי שהושג הסכם בין העובדים, הנהלת רש"ת ומשרד האוצר לגבי חתימה על הסכם קיבוצי משופר. "הדיווחים בכלי התקשורת על מהות הסכסוך אינם נכונים כלל וכלל ויוצרים בציבור תודעה שהם שובתים ואנחנו שותקים. אנחנו לא רוצים לשתוק יותר גם אם המחלוקות יושבו נכון להיום", אמר הגורם ל"גלובס".

לדבריו, האוצר אינו יוצר סחבת. "לוקח זמן לבדוק ולבחון הסכמים קיבוציים. עובדי רש"ת יודעים לדבר רק עם אקדח לרכה. אין אצלם דיבור בנחת, ניקח כמה ימים לחשוב. האוצר עושה עשרות אם לא מאות הסכמים קיבוציים בשנה, ועם אף גוף אין צורת התנהלות כזו שבה אומרים לך יש לך 8 שעות לחתום על הסכם. ובכלל מה זאת השיטה הזאת של לפתוח הסכם קיבוצי לפני שהוא מסתיים? זה כמו שמשכיר דירה יפתח חוזה באמצע שנה וידרוש העלה של שכר הדירה".

עוד לדבריו, טענות העובדים לפיהן האוצר אינו שש להסדיר את כספי הפנסיה שלהם, הן טענות שקריות. "כל הטענות שלהם הזויות. מה שהעובדים באמת רוצים זה להגדיל בעיקר את שכרם של העובדים הותיקים. סביב זה נסוב כל הסיפור".

הגורם תוהה מדוע הנהלת רשות שדות התעופה לא פעלה אתמול ובשביתות קודמות, נגד העובדים. "ההנהלה יכלה ללכת לבית משפט ולהוציא צו מניעה נגד השביתה, אך היא לא עשתה זאת. למה? שאלנו אך לא קיבלנו תשובה אינטליגנטית. יש פה התנהלות קלוקלת גם של ההנהלה שלא שולטת בעובדים שלה", אמר.

יצוין, כי במסגרת ההסכם החדש, יקבלו עובדי רשות שדות התעופה תוספת תקציבית של 5 מיליון שקל שתלך בין היתר להגדלת תקציב הרווחה (מתנות חג ומתנות אחרות כמו הולדת בן/בת) של עובדי רשות שדות התעופה, יעלה משווי של 6,000 שקל לעובד לשנה ל-8,000 שקל. "בהתחלה הם דרשו את לקבוצה של 500 עובדים מיוחסים, אך האוצר לא הסכים לזה ודרש לפלג את זה גם לעובדים הארעיים".

גורם ברש"ת טוען מנגד שהסחבת בחתימה על ההסכם החדש, מקורה באוצר. "ההסכם יכול היה להיחתם כבר לפני שבועיים, שכן ההסכם מאתמול זהה להסכם עליו סוכם לפני כשבועיים. לפיכך, כל ההתקפות הן עלה תאנה ומסך עשן שבאות להסתיר את הסחבת של אותו 'גורם' באוצר שפוחד לדבר בשמו".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988