"לנגד עיני דורון עופר תכלית אחת - קידום אינטרסים אישיים"

עופר השקעות לביהמ"ש: "דורון עופר גמר אומר להיאבק באחותו, אף במחיר של פגיעה בוטה וחסרת תקדים בחומרתה בכבודו של אביו המנוח"

ליאורה עופר מחזירה מלחמה: חברת עופר השקעות הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב תגובה חריפה לעתירתו של דורון עופר לחייב את החברה להעביר לידיו מידע ומסמכים הנוגעים לענייניה ולפעילותה.

באמצעות עו"ד נבות תל-צור כתבה עופר השקעות בתגובתה כי "דורון עופר גמר אומר להיאבק באחותו, אף במחיר של פגיעה בוטה וחסרת תקדים בחומרתה בכבודו של אביו המנוח".

לדברי החברה, "לא טובת החברה המשיבה עומדת לנגד עיני המבקש, כי אם האינטרס האישי-כספי שלו הוא המניע אותו בהליך זה, כמו גם בנקיטת הליכים נוספים".

כן טוענת החברה, בין היתר, כי בקשתו של דורון עופר הוגשה בחוסר תום-לב, והיא חורגת באופן בוטה מהוראות הדין והפסיקה "בכל הקשור לזכותו של דירקטור לעיין ולבדוק את מסמכי החברה".

החברה אינה מסתפקת בכך ומוסיפה כי דורון עופר אינו דירקטור העושה עבודתו נאמנה, "אלא בפנינו מבקש הרואה לנגד עיניו תכלית אחת בלבד - קידום האינטרסים האישיים-כספיים שלו, בהליך שהוא מנהל בבית המשפט למשפחה לביטול צוואת אביו המנוח".

עופר השקעות מבקשת לכן מבית המשפט כי ידחה את בקשתו של דורון עופר לקבל מסמכים שונים מהחברה בעניינים שונים.

נזכיר כי לפני כ-3 חודשים החליט דורון עופר להעמיד את עצמו כמועמד לתפקיד דירקטור מטעמו במזרחי-טפחות, כצעד מתריס המופנה בעיקר נגד אחותו, ליאורה עופר.

נציין כי דורון עופר מחזיק ב-15% ממניות עופר השקעות, המחזיקה בכ-20% ממניות מזרחי-טפחות, ואולם הוא מציג את עצמו כמועמד לתפקיד הדירקטור מטעמו - ולא מטעם עופר השקעות.

דורון עופר לא היה מעורב במשך השנים במזרחי-טפחות, וככל הידוע, זו הפעם הראשונה שבה הוא הציע עצמו לתפקיד דירקטור, כך שעל-פי הערכות מדובר בצעד טקטי, כחלק ממלחמת הירושה שלו מול ליאורה עופר.

"פעולות מפוקפקות לכאורה"

מקורבים לדורון עופר מסרו ל"גלובס": "ליאורה עופר מנסה להמשיך ולהסתיר מסמכים שישפכו אור על פעולות מפוקפקות לכאורה שבוצעו בחברת עופר השקעות, תוך חשש לגרימת נזקים לחברה. דורון עופר הינו דירקטור ובעל אחזקה משמעותית בעופר השקעות כבר היום, ולכן לדרישתו לקבלת מידע אין כל קשר לשאלת הירושה, הנדונה בבית המשפט למשפחה תחת חיסיון.

"הניסיון להסתרת מידע בחברה, שהיא ושאחד מראשיה כבר עומד לדין באישום של ביצוע עבירות פליליות, מגביר את החששות מפני התנהלות שלא כדין בעופר השקעות על-ידי ליאורה עופר ומקורביה, והדברים יתבררו עד תום בפני בית המשפט, שכן הניסיון להרתיע את דורון עופר מלעמוד על זכויותיו כבעל מניות וכדירקטור באמצעות הכפשות תקשורתיות לא יצלח. אין זה ראוי שליאורה עופר גוררת את החברה למאבק באחיה, במקום לנהוג בשקיפות ובגילוי-לב".

צרו איתנו קשר *5988