התפתחות בפרשת רצח תאיר ראדה: העקבות אינן של רומן זדורוב

התפתחות דרמטית בפרשת הרצח בקצרין: מבדיקה שערך בכיר זיהוי פלילי בינלאומי עלה כי טביעות הנעל שנמצאו על גופתה של ראדה אינן עקבות של זדורוב

6 שנים אחרי שגופתה של הנערה תאיר ראדה ז"ל נמצאה מוטלת בחדר השירותים של בית-הספר "נופי גולן" בקצרין, חלה בשבועות האחרונים התפתחות דרמטית בפרשה, שעשויה להיות בעלת השפעה מכרעת על סיכויי הערעור שהגיש רומן זדורוב, שהורשע ברצח.

הרשעתו של זדורוב נסמכה בעיקר על הודאתו בפני מדובב. אליה הצטרף שחזור הרצח שתועד במצלמות המשטרה, ובו גם פרטים מוכמנים שהיו ידועים לכאורה אך ורק לרוצח עצמו.

פרט לאלה לא כלל התיק ראיות מדעיות - דוגמת דגימות DNA, רוק ושיער - שיש בכוחן לקבוע באופן ודאי את זהות הרוצח. למרות זאת, המומחה של המשטרה ממז"פ, רב-פקד ירון שור, קבע כי נמצאה התאמה בסבירות גבוהה ביותר בין עקבות נעליו של זדורוב לבין סימנים שנמצאו על המכנסיים שלבשה תאיר.

התפנית בפרשה התרחשה, כאמור, בחודשים האחרונים - עם הגעתו ארצה של מומחה ה-FBI האמריקני לטביעות נעל למחלקה לזיהוי פלילי במשרד המטה הארצי של המשטרה. המומחה בחן את הממצאים שהתגלו על מכנסי המנוחה וקבע כי לא ניתן לקבוע לפיהם שאכן מדובר בעקבות של זדורוב - ואף כי כלל לא מדובר בטביעות נעליים.

חוות-הדעת הדרמטית תועבר לעיון בית המשפט העליון, שם יתבקשו השופטים לאשר את הגשתה - אחרי שבערכאה הקודמת, שבה הורשע זדורוב, הגיש צוות ההגנה ממצאים אחרים.

רצח בשירותי בית-הספר

תאיר ראדה נרצחה בדצמבר 2006. גופתה נמצאה בתא שירותים בבית-הספר "נופי גולן" שבו למדה, כשעליה חתכים רבים וחבלות שהצביעו על אלימות קשה שהופעלה נגדה.

רומן זדורוב, פועל בניין שעבד במוסד, נעצר זמן קצר לאחר מכן, הודה ברצח ושחזר אותו. מאוחר יותר הוא חזר בו מהדברים וטען כי נאלץ להודות במעשה בעקבות לחצים כבדים שהופעלו עליו. בספטמבר 2010 הוא הורשע ונשלח למאסר עולם.

צרו איתנו קשר *5988