נכנס למודעות: זינוק של כ-200% בחיפוש דירות עם ממ"ד

מנתוני אתר יד2 עולה כי חלה עלייה של לא פחות מ-300% בחיפוש דירות להשכרה עם ממ"ד במהלך ימי הלחימה לעומת השבועיים שקדמו להם

למרות ההצלחה הכבירה של כיפת ברזל במהלך מבצע "עמוד ענן" קיבלו תושבי הדרום והמרכז תזכורת לחשיבות המרחבים המוגנים הדירתיים (ממ"דים). לא מעט דיווחים על פציעות שנמנעו בעקבות כניסה לחדר הממוגן החזירו את הממ"ד למודעות. כעת מסתבר שלא רק למודעות, אלא גם למודעות פרסום הדירות ברשת.

על-פי נתוני אתר יד2, בשמונת ימי מבצע "עמוד ענן", חיפשו הגולשים יותר דירות עם ממ"ד מאשר דירות ללא ממ"ד. מנתוני האתר עולה כי חלה עלייה של לא פחות מ-300% בחיפוש דירות להשכרה עם ממ"ד במהלך ימי הלחימה לעומת השבועיים שקדמו להם. כמו כן, חלה עלייה של כ-200% בכמות החיפושים אחר דירות עם ממ"ד לקנייה. הכוונה היא לאנשים שסימנו את אופציית הממ"ד בחיפוש אחר דירה לקנייה או להשכרה.

אנשי האתר מספרים כי בימי שיגרה, שיעורים גבוהים של מחפשי דירות עם ממ"ד מאפיינים את אזור צפון הארץ, כאשר נהריה הינה העיר המובילה בחיפוש דירות עם ממ"ד. גם בשדרות קיימת מודעות גבוהה לקיומו של ממ"ד בבית וכך מתוך 54 המודעות למכירת דירה המפורסמות באתר המתייחסות לעיר הדרומית 52 מהן מציינות כי הן כוללות ממ"ד.

לדברי גל עופרים, סמנכ"ל השיווק של אתר יד2: "ככל שהמבצע הצבאי ברצועת עזה התקדם, ויותר ויותר אזורים נחשפו לסכנת הטילים, ראינו שהביקוש לדירות עם ממ"ד בכל הארץ התגבר. הביקוש גבר במיוחד באזור הדרום, בדגש על באר שבע, אופקים ואשקלון, אולם גם בערי המרכז והשרון, כמו פתח תקווה, חולון והוד השרון חלה עלייה במספר החיפושים לדירות עם ממ"דים".

במקביל, נתוני האתר מעידים גם על כמות הדירות שנמצאות בשוק, כלומר מוצעות למכירה, בלי ממ"ד כלל. כך למשל מתוך 3500 מודעות לדירות שעומדות למכירה בבאר שבע, 2300 מהן חסרות ממ"ד ורק 1200 כוללות ממ"ד. באשדוד ואשקלון יחד, מתוך 3368 מודעות רק 1118 כוללות ממ"ד ושאר 2250 הנותרות חסרות מרחב מוגן דירתי. במרכז נראה שהמצב גרוע יותר כאשר מתוך 6700 מודעות למכירת דירה בתל אביב סך הכל, 2000 בלבד מציינות שיש ממ"ד בדירה ושאר 4700 הדירות מוצעות למכירה ללא ממ"ד.

"המצב המלחמתי של הימים האחרונים הוכיח שהממ"ד חיוני בכל בית" אומרת עופרים ומוסיפה כי " אנשים מבינים את החשיבות הרבה שיש לממ"ד בבית, והמודעות לעניין היא כבר לא רק נחלתם של תושבי הדרום והצפון. אני מעריכה שנמשיך לראות גידול בביקוש לדירות עם ממ"ד גם בתקופה הקרובה".

צרו איתנו קשר *5988