השיחה: שרי אריסון והנכדה בקונסרבטוריון

מי הגיעו לחנוכת הקונסרבטוריון בתל-אביב? ■ מי פרגנו למשפחת לוצאטו על המשרדים החדשים? ■ ומי מקדם את "ישראל היום" במטוס ראש הממשלה?

הקונסרבטוריון על שם לין ותד אריסון נחנך אתמול בנוכחות ראש עיריית תל-אביב-יפו רון חולדאי ומשפחת אריסון, שהקימה את המקום בשותפות עם העירייה וקרן תל-אביב יפו לפיתוח. חולדאי סיפר כי לפני 4 שנים, כאשר החלה הבנייה המחודשת של הקונסרבטוריון, הוא לא ידע שעם הפתיחה ימצא את נכדו בן החמש וחצי לומד כינור בין כותלי הבית. ג'ייסון אריסון, יו"ר הקרן המשפחתית על שם תד אריסון, סיפר עד כמה משפחתו גאה בפרויקט שמביא לידי ביטוי את המסורת המשפחתית של תמיכה באמנות. לקחו חלק באירוע החגיגי: שרי אריסון הבעלים של קבוצת אריסון שחיבקה באהבה את נכדתה התינוקת אלנה, אפרת פלד יו"רית ומנכ"לית אריסון השקעות, הכלות לבית אריסון אליטל ודורין, בנה הצעיר של אריסון דניאל דורסמן-אריסון, מנכ"לית קרן אריסון שלומית דה-פריס, יו"ר הוועד המנהל של הקונסרבטוריון גבי ברון, אירית איזקסון, יאיר סרוסי, ציון קינן, משה לחמני יו"ר שיכון ובינוי, מאיר שמגר ורעייתו מיכל רובינשטיין, רני רהב, דניאלה שינמן, רמי ואירינה שלמור ומנהל הקונסרבטוריון קוסטין קנליס אולייר.

שטייניץ, איתן והנגבי מדרימים לעומר

כ-700 איש הגיעו אתמול, ביום גשום, לפארק ההיי-טק של היישוב עומר, כדי לחגוג עם ד"ר אתי לוצאטו וכפיר לוצאטו, בעלי פירמת "לוצאטו את לוצאטו", את חנוכת המשכן החדש של הקבוצה בישוב. הקבוצה מציינת בימים אלה 143 שנים לפעילותה בתחום הקניין הרוחני, עוד מימי הסבא רבא של כפיר לוצאטו באיטליה. החברה עוסקת בהגנה על פטנטים וקניין רוחני של חברות בארץ ובעולם. לחברה יש כבר משרדים בתל-אביב ובחו"ל, אך בסיס האם נשמר בקפידה בעומר שבנגב מסיבות אידיאולוגיות.

מיכל כפיר תמר אתי יונתן ולילך לוצאטו, חנוכת משכן לוצאטו את לוצאטו בעומר / צילום: מאיר אבן חיים
 מיכל כפיר תמר אתי יונתן ולילך לוצאטו, חנוכת משכן לוצאטו את לוצאטו בעומר / צילום: מאיר אבן חיים

מיכל, כפיר, תמר, אתי, יונתן ולילך לוצאטו

בני הזוג לוצאטו ניצלו את החגיגה כדי להציג את "לוצאטו הדור הבא" - שלוש הבנות שעובדות בחברה המשפחתית: מיכל, לילך ותמר. גם בן הזקונים, יונתן, שעומד להתגייס לצה"ל, מתכנן להצטרף לאחיותיו בתום השרות. רגע מרגש נרשם כאשר אתי לוצאטו תרמה 50 אלף שקל למחלקת הנוער של הפועל באר-שבע לזכרו של אחיה מוטי בן איון ז"ל שנפטר לפני כשמונה חודשים. הרב יעקב איפרגן ("הרנטגן"), מכר ותיק של המשפחה, קבע את המזוזה.

חגית ואלי להב, חנוכת משכן לוצאטו את לוצאטו בעומר / צילום: מאיר אבן חיים
 חגית ואלי להב, חנוכת משכן לוצאטו את לוצאטו בעומר / צילום: מאיר אבן חיים

אלי וחגית להב

הגיעו לברך ולעשות כבוד השרים: יובל שטייניץ, מיקי איתן ויעקב מרגי, ח"כ יריב לוין, המועמד צחי הנגבי, ראש עיריית באר-שבע רוביק דנילוביץ' וראש הישוב המארח פיני בדש, נשיאת אוניברסיטת בן גוריון פרופ' רבקה כרמי, המשנה למנכ"ל כי"ל אשר גרינבאום, היזם אלי להב ורעייתו חגית, נשיאת הפועל באר-שבע אלונה ברקת, שמוליק יפרח מנכ"ל תיאטרון באר-שבע, השר לשעבר שמוליק אביטל, אברהם מימון נשיא חברת התבלינים "מימון" ועוד רבים.

מתכוננים לשבוע האופנה

אירוע הפתיחה של Gindi TLV Fashion Week נערך אמש במסעדת קנטינה בתל-אביב. את החסות לערב נתנה חברת התרופות MSD במטרה להעלות את המודעות למחלה שלבקת חוגרת. בין מעצבי האופנה שייקחו חלק בשבוע האופנה שייערך החודש: דורית בר-אור, רזיאלה גרשון, יוסף, דני מזרחי, לי גרבנאו, עינב זיני ונופר מחלוף עם המותג "סמפל", אלון ליבנה, דורין פרנקפורט, שי שלום, ששון קדם, טובל'ה ונעמה חסין, גדעון וקארן אוברזון, אפרת קליג, דיוויד ששון ועוד.

יגאל אהובי, מוטי רייף, יפעת גוריון, אירוע הפתיחה של שבוע האופנה גינדי ת
 יגאל אהובי, מוטי רייף, יפעת גוריון, אירוע הפתיחה של שבוע האופנה גינדי ת

יגאל אהובי, מוטי רייף ויפעת גוריון

לא נרתעו ממזג האוויר החורפי והגיעו ליהנות מקוקטיל למוזמנים VIP: מנכ"ל חברת התרופות MSD אבי בן שושן, אלון קסטיאל, יגאל אהובי ויפעת גוריון, מוטי רייף, יואב ואוהד מימן, דנה אונגר, שלי גפני ואופק קאירי, גיתית פרידברג ורון קדמי, אילן פיבקו ועוד.

מגרמניה למוסך

בטקס חגיגי נחנך ביום שני בירושלים המוסך הראשון בישראל של הרשת הבינלאומית "Bosch Car Service". לכבוד האירוע, המוסך הירושלמי הממוקם בגבעת שאול עבר מתיחת פנים והפך לאולם אירועים עם שטיח אדום, קייטרינג, בר יין ובלונים.

יצחק גולדמן, עוזי יצחקי, חנוכת המוסך הראשון של
 יצחק גולדמן, עוזי יצחקי, חנוכת המוסך הראשון של

יצחק גולדמן ועוזי יצחקי

בטקס נכחו בכירי ענף הרכב בישראל: עוזי יצחקי מנכ"ל משרד התחבורה, רונן לוי יו"ר איגוד המוסכים, אבי גלנצר יו"ר איגוד מכוני הרישוי, נשיא חטיבת הרכב של Bosch העולמית רוברט הנסר וסגנו פרנק שלהובר שהגיעו לארץ במיוחד מגרמניה לביקור בזק של יממה לחגוג עם חברת לדיקו הנציגה הבלעדית של Bosch בישראל, וכמובן מנכ"ל לדיקו יצחק גולדמן.

ורטהיימר לומד מקוריאה

הכנס השלישי לעסקים עם קוריאה נערך השבוע בשיתוף קבוצת יונאקו ומכון היצוא הישראלי. כ-200 אנשי עסקים בכירים לקחו חלק בכנס, במטרה ליצור הזדמנויות עסקיות משותפות. התעשיין סטף ורטהיימר הרצה בפני משתתפי הכנס תחת הכותרת: "מה הישראלים יכולים ללמוד מקוריאה?".

קים איל סו, סטף ורטהיימר, איציק יונה, הכנס השלישי לעסקים עם קוריאה / צילום: עופר עמרם
 קים איל סו, סטף ורטהיימר, איציק יונה, הכנס השלישי לעסקים עם קוריאה / צילום: עופר עמרם

קים איל סו, סטף ורטהיימר ואיציק יונה

במהלך הרצאתו ערך ורטהיימר השוואה בין המדינות וציין כי ישראל וקוריאה הן מדינות צעירות המתמודדות עם קשיים ביטחוניים דומים. הוא סיפר כי קוריאה עבורו היא כמו בית והביע את הערכתו לקהילה העסקית בקוריאה. טוביה ישראלי, שגריר ישראל בקוריאה, בירך את הנוכחים ודימה את קוריאה לפרדס תפוזים נטוע ופורח שכל מה שנותר לישראלים זה לבוא ולקטוף. עוד נכחו: שגריר קוריאה בישראל קים איל סו, מנכ"ל מכון היצוא עופר זקס, איציק יונה מנכ"ל קבוצת יונאקו, איתן הבר ונוספים.

זזים

יפה פרבר מונתה לסמנכ"לית איכות, מערכות מידע וניהול סיכונים של מקורות ■ שרגא ברוש מונה ליו"ר המועצה הציבורית של תיאטרון יידישפיל ■ מינויים חדשים בקבוצת סמל"ת: עומר לוי וחזי שייב מונו למשנים למנכ"ל, יוני אביטוב מונה למנהל חטיבת המסחריות קלות ומשאיות וניר בן שלמה מונה למנהל חטיבת רכבים הפרטיים ■ מינוים חדשים בגרופון ישראל: תומי שונפלד מונה לסמנכ"ל תפעול ותכנון ומעין קלר מונתה למנהלת השיווק ■ ד"ר חנה מוריאל סיטבון מונתה לדירקטורית בתעשייה האווירית ■ רן גיל מונה לתפקיד מנכ"ל זירוקס ישראל ■ שי ליפמן מונה לאנליסט נדל"ן באקסלנס ברוקראז' ■ פרופ' יואב הניס מונה לסגן נשיא אוניברסיטת תל-אביב למחקר ופיתוח ■ דרור בהט מונה למשנה למנכ"ל קבוצת טלכלל ■ ניצן הדס פורש לאחר 12 שנה מתפקידו כמנכ"ל רשת H&O.

מצייץ

chicomenashe מדווח: שר האוצר עלה למטוס רה"מ וביקש לדעת למה אין "ישראל היום" במטוס, כשם שמחלקים "ידיעות אחרונות", "מעריב" ו"הארץ"