נחתם הסכם חדש בין ישראל לקנדה בנושא סחר ומכס

ההסכם עוסק בהגברת שיתוף הפעולה האופרטיבי בין ארגוני המכס ובהגברת הסחר בין המדינות, ובמסגרתו מתחייבות ישראל וקנדה לשתף פעולה במגוון פעילויות לדוגמא: שיתוף ידע ומידע להקלת הסחר

ממשלת ישראל וממשלת קנדה חתמו אמש (ג') על הסכם לשיתוף פעולה ולסיוע הדדי בענייני מכס בין מינהל המכס הישראלי למכס הקנדי. בחתימת ההסכם נכחו השר לביטחון פנים הקנדי, ויק טאווז (Vic Toews), סגן שר האוצר,יצחק כהן ומנהל רשות המסים בישראל, דורון ארבלי, המבקרים באוטווה כחלק מביקור עבודה שהוא ערכו בקנדה ובארצות הברית, במטרה לקדם את קשרי העבודה עם רשויות המס השונות במדינות אלה.

נזכיר כי בשנת 2011 נרשמה עלייה של כ-5% בהיקף הסחר הבילטראלי בין ישראל לקנדה, לעומת השנה הקודמת, מהיקף של כ-1.19 מיליארד דולר להיקף של כ-1.25 מיליארד דולר. היצוא מישראל לקנדה בשנת 2011 עמד על 803 מיליון דולר והיווה 65% מהיקף הסחר; היבוא מקנדה עמד על 437 מיליון דולר והיווה 35% מהיקף הסחר.

ההסכם עוסק בהגברת שיתוף הפעולה האופרטיבי בין ארגוני המכס ובהגברת הסחר בין המדינות, ובמסגרתו מתחייבות ישראל וקנדה לשתף פעולה במגוון פעילויות לדוגמא: שיתוף ידע ומידע להקלת הסחר, סיוע הדדי בנושאי אכיפה למניעת הברחות ועוד.

סגן שר האוצר, הרב יצחק כהן, בירך על חתימת ההסכם והדגיש את החשיבות שמייחס משרד האוצר הישראלי למהלכים כגון זה, המשדרגים את הקשרים הכלכליים עם קנדה, מדינה שהיא אחת מידידות האמת של מדינת ישראל.

ארבלי, ציין כי הסכם זה, להידוק קשרי העבודה בין רשויות המכס, המאפשר להגביר את יעילות הסחר של חברות ישראליות עם קנדה, תוך הסרת חסמי סחר, מצטרף להסכם שנחתם אמש באוטווה בעניין שדרוג האמנה למניעת כפל מס בין המדינות, הסכם המפשט את כללי המיסוי באמנה. לדבריו, ההסכמים החדשים יחד עם הסכם הסחר החופשי בין ישראל לקנדה, משנת 1996, יוצרים פלטפורמה נוחה לפעילותם של אנשי עסקים ושל חברות בשני הצדדים ובכך משפרים את יחסי הכלכלה והמסחר בין המדינות.

צרו איתנו קשר *5988