לקראת שבוע גורלי בוול סטריט; הדוחות "יעירו את השוורים?"

מצעד המדווחות: גוגל, אפל, מלאנוקס, IBM ועוד ■ סוגיית העלאת תקרת החוב עשויה להשפיע על כיוון השווקים - הצבעה בקונגרס על העלאה זמנית עוד השבוע ■ מאקרו: מדד האינדיקטורים הכלכליים ומכירות הבתים הקיימים

שבוע המסחר בוול סטריט צפוי להיפתח מחר (ג') ברקע למבול עונת הדוחות של מספר חברות ענק, כאשר ברקע מרחפת סוגיית העלאת תקרת החוב, שעדיין מעיקה על השווקים. כיוון המסחר עשוי להיות מושפע גם מההחלטות שיתקבלו בתום ישיבת הריבית בבנק המרכזי היפני וכן מפגישת שרי האוצר של גוש האירו שנפתחה היום. נזכיר, היום לא יתקיים מסחר בוול סטריט לרגל יום מרתין לותר קינג.

שבוע המסחר הקודם הסתיים כאשר מדד ה-S&P 500 טיפס לשיא של 5 שנים, הדאו קרוב לשיא כזה, ועל הנאסד"ק הכבידו במיוחד המימושים הכבדים במניית אפל. רבים תוהים כעת האם הסנטימט החיובי בשווקים יימשך גם בימים הקרובים

אז מה עשוי להשפיע על וול סטריט השבוע? בראש ובראשונה המשקיעים יגיבו לחדשות מוושינגטון בכל הנוגע לסוגיית העלאת תקרת החוב של ארה"ב. אומנם הרפובליקאים דורשים מהנשיא אובמה קיצוצים נרחבים לפני שייתמכו בהעלאת תקרת החוב העצום של המדינה, שעומד על 16.4 טריליון דולר, אולם לפי הערכות ההצבעה בקונגרס בסוגייה המעיקה, שתיערך השבוע, צפויה לעבור ברוב קולות.

"משקיעים בעולם בוחנים את הוויכוח המתחדש בין הרפובליקאים לנשיא אובמה בדבר תקרת הגרעון העומדת כיום על 16.4 טריליון דולר והעלולה להביא לכך שארה”ב לא תעמוד בהתחייבויותיה כבר בחצי השני של פברואר", אומר שלמה מעוז, כלכלן ויו"ר הון-ליין.

ומן העבר השני של האוקיינוס המשקיעים יגיבו להתפתחויות באירופה. שרי האוצר של גוש האירו נפגשו היום לפגישה בת יומיים כדי לדון בנושאים המרכזיים הנוגעים להמשך הטיפול במשבר החוב שמכרסם בכלכלת היבשת מזה כ-3 שנים. השאלה המרכזית שעומדת על הפרק היא כיצד לתעל את כספי קרן הייצוב האירופית (ESM), כך שהם יגיעו ישירות לבנקים הנואשים לסיוע, מבלי שהם יעברו באמצעות הביורוקרטיה הממשלתית?

בזירת המאקרו לא צפויים להתפרסם בשבוע המסחר המקוצר נתונים מהותיים. נציין את נתון מכירות הבתים הקיימים לדצמבר (יום ג'), וכן את מדד האינדיקטורים הכלכליים המובילים (יום ד') שצפוי לעלות ב-0.4% לאחר ירידה של 0.2%.

האם עונת הדוחות "תתדלק" את הראלי?

אמיר כהנוביץ' מכלל פיננסים מציין כי "עונת הדוחו"ת לרבעון הרביעי של 2012 אומנם עדיין רק בתחילתה, ואולי מוקדם להסיק מסקנות, אבל בינתיים, טפו טפו, המצב לגמרי לא רע. לאחר שבמשך שני רבעונים טענו לא מעט ספקנים שהעלייה בהכנסות החברות מוצתה, ברבעון הרביעי של 2012 חזרו החברות לשיעורי הפתעה גבוהים של מעל 60% ביחס לציפיות המוקדמות וחלק מהחברות אף פרסמו שיפור בתנאים הגלובליים".

אז אילו חברות צפויות לדווח השבוע?גוגל , אפל ,IBM ג'ונסון אנד ג'ונסון , מלאנוקס ועוד. (לרשימת המדווחות המרכזיות)

האם המימושים באינטל יימשכו? בסוף השבוע מניית החברה צללה ביותר מ-6% לאחר שדיווחה ביום חמישי על תוצאות כספיות חלשות.

בנק ההשקעות מורגן סטנלי טיפס ביום שישי בכ-8% לאחר שדיווח לפני פתיחת המסחר על דוחות מעולים. הבנק עבר לרווח ודיווח על רווח נקי של 28 סנט למניה לעומת הפסד של 14 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות הבנק הסתכמו ב-6.97 מיליארד דולר, לעומת 5.71 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2011. אנליסטים ציפו לרווח של 27 סנט למניה והכנסות של כ-7.02 מיליארד דולר.

צרו איתנו קשר *5988