השותפות של מודיעין ב"גבריאלה" מסרבות להעביר את חלקן

אדירה ו-Brownstone, שותפותיה של מודיעין ברישיון, לא הפקידו את חלקן היחסי במכתבי האשראי (בסך 5 מיליון דולר כל אחת ובסך-הכול 10 מיליון דולר), דבר המהווה הפרה מהותית של התחייבויותיהן כלפי השותפות

שותפות חיפושי הגז והנפט מודיעין מדווחת על קשיים ברשיון "גבריאלה". הבוקר נמסר ממודיעין (מחזיקה ב-70% מהרשיון) כי "השותפות גייסה בהצלחה במהלך החודשיים האחרונים סכום של למעלה מ-85 מיליון שקל לצורך העמדת חלקה בשני מכתבי האשראי לספק אסדת הקידוח אשר עתידה לבצע את הקידוח המתוכנן בשטח הרישיון. כמו כן, עמדה השותפות בכל תכניות העבודה ולוחות הזמנים שנקבעו בהסכמים. השותפות ממשיכה לנהל מו"מ לצירוף מפעיל ושותפים לרישיון".

כפי שדווח, בתחילת חודש ינואר 2013 העמידה מודיעין את מכתב האשראי הראשון בסך של 12 מיליון דולר לספק אסדת הקידוח, וברשותה מלוא הסכום הדרוש בסך של כ-11.2 מיליון דולר להעמדת חלקה היחסי במכתב האשראי השני. "נכון למועד זה, אדירה ו-Brownstone, שותפותיה של מודיעין ברישיון, לא הפקידו את חלקן היחסי במכתבי האשראי (בסך 5 מיליון דולר כל אחת ובסך-הכול 10 מיליון דולר), דבר המהווה הפרה מהותית של התחייבויותיהן כלפי השותפות".

עוד מציינים במודיעין כי השותפות בוחנת את ההשלכות וכן את האפשרויות העסקיות, המשפטיות והסעדים העומדים לרשותה כלפי אדירה ו-Brownstone. עקב אי העמדת חלקן היחסי של אדירה ו-Brownstone במכתבי האשראי, פנתה מודיעין לנובל דרילינג בבקשה לדחות בשבוע את המועד להעמדת מכתב האשראי השני.

באמצע חודש ינואר אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז ת"א את קידוח האקספלורציה המתוכנן ברישיון "גבריאלה" מול חופי הרצליה, ודחתה את התנגדויות עמותת "צלול" והחברה להגנת הטבע.

רישיון "גבריאלה", המוחזק על ידי מודיעין שבשליטת צחי סולטן ו-IDB ועל ידי אדירה, ממוקם מול חופי הרצליה והוא עתיד להתחיל במחצית הראשונה של 2013. נזכיר כי בחברה להגנת הטבע התריעו כי "גבריאלה" הוא קידוח ניסיוני שעתיד להתבצע במרחק 19 קילומטרים מקו החוף של העיר בשטח שהוא שמורת טבע ימית מוצעת.

הקידוח הימי "גבריאלה" ממוקם 24 ק"מ צפון מערבית לחוף תל אביב. הרישיון משתרע על שטח כולל של 390 קמ"ר. על פי דוח המשאבים המותנים, האומדן המיטבי (P50) לכמות הנפט שקיימת ב"גבריאלה" עומד על 110 מיליון חביות, והוא נע בין 30 ל-264 מיליון חביות נפט ברישיון.

תקציב קידוח "גבריאלה" מוערך ב-96 מיליון דולר, ללא מבחני הפקה שעלותם מוערכת ב-34 מיליון דולר נוספים.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988