פרשת ברוקרטוב: עידו סמואל הורשע במירמה, גניבה ורישום כוזב

השופטת יהודית אמסטרדם קבעה כי סמואל הוא מהמר כפייתי שהפסיד את כספי הלקוחות שלו, לא טרח לעדכן אותם בהפסדים ואף הגיש להם מסמכים כוזבים

בית המשפט המחוזי בתל-אביב הרשיע היום (ב') את הברוקר עידו סמואל בעבירות מירמה, גניבה ורישום כוזב במסמכי תאגיד, זאת בגין הפסדי הענק שגרם למשקיעים שהשקיעו בחברות המסחר שפתח.

השופטת יהודית אמסטרדם קבעה כי סמואל הוא מהמר כפייתי שהפסיד את כספי הלקוחות שלו, לא טרח לעדכן אותם בהפסדים אלה ואף הגיש להם מסמכים כוזבים.

כתב האישום שהוגש נגד סמואל מתייחס לשתי פרשות, פרשת "ברוקרטוב" ופרשת "בי-ברוקר".

בין השנים 2004-2008 ניהל סמואל אתר אינטרנט ומכללה בשם "ברוקרטוב", כאשר החל מחודש אוקטובר 2007 הפך לבעלים הבלעדי של "ברוקרטוב" לאחר שרכש את חלקו של שותפו.

בתקופה שבין יולי 2007 ועד ספטמבר 2008 הקים סמואל במסגרת חברת "ברוקרטוב" את קרנות הגידור: "ש.מ.ר גידור", "אי.אס גידור" ו"קרן בי-גידור". באפריל 2009 הוקמה חברת ביברוקר בע"מ על-ידי יוסי שובל, שהיה בעל מניות יחיד בה. שובל רכש מסמואל את מסד הנתונים של מכללת ברוקרטוב שזה הקים.

לפי כתב האישום, סמואל גייס משקיעים שהשקיעו את כספם ב-3 קרנות הגידור שהקים, וקיבל לידיו במירמה בנסיבות מחמירות ממשקיעים שהשקיעו בקרנות הללו סכום כולל הקרוב ל-6 מיליון שקל, וזאת על סמך מצגי-שווא שקריים וטענות כזב.

עוד נטען כי סמואל גנב את הסכום הנ"ל בכך שעשה בכסף שימוש לצרכיו הפרטיים ובניגוד למטרה בגינה הכסף נמסר לו, וכן השקיע את הכסף באופציות מעו"ף - ולא בהשקעות סולידיות כפי שהובטח על-ידו והוסכם עם המשקיעים.

מעבר לכך, בכתב האישום נטען כי סמואל הבטיח ללקוחות לעשות שימוש בפקודה לעצירת הפסד (stoploss), במקרה שההפסדים בקרנות ההשקעה יצטברו ל-20%.

"עולה באופן חד-משמעי כי הנאשם קשר עם שובל קשר, במסגרתו קיבלו השניים במירמה את כספיהם של המשקיעים, תוך כדי שליחת דיווחים כוזבים והצגת מצג-שווא לפיו הכספים יושקעו בשוק ההון. חלף זאת שימשו הכספים שלא למטרה לשמה הועברו, אלא לשימושם של הנאשם ושובל", כך לפי הכרעת הדין.

צרו איתנו קשר *5988