השיחה: טירקל, נאמן וברזילי התייצבו באילת

מי הגיעו לכנס לשכת עורכי הדין? ■ איפה נפגשו קאהן וקופלר? ■ וגם: מה עשו אלכסנדר ולוסיאן פורבס בישראל?

הכנס ה-13 של לשכת עורכי הדין נפתח אתמול (א') אחר-הצהריים באילת. הרוחות הצפוניות הקשו מעט על נחיתת הרכבת האווירית בעיר הדרומית, ובכל זאת עורכי ועורכות הדין הגיעו בזמן לפאנל הפתיחה במלון רויאל ביץ'. הפאנל עסק במדינה, צבא ומה שביניהם, והמנחה, איילה חסון, הצליחה לחלץ מהאלוף (מיל') גיורא איילנד אמירה שהוא לא אומר "לא" לפוליטיקה. "לפי מה שאת תיארת עד עכשיו לא כדאי לי", אמר לה, אבל ביקש להניח לנושא. מי שכמעט לא הגיע לכנס היה דווקא המארח - ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, שנקרא לשירות מילואים דווקא ברגע החגיגי של השנה. בסופו של דבר המילואים נדחו וברזילי התייצב כמתוכנן לקבל את פני הבאים. נצפו בעיר: שופט בית המשפט העליון לשעבר יעקב טירקל, עו"ד מיבי מוזר שתפס את מקומו בכנס ליד השופט חנן מלצר, שר המשפטים לשעבר יעקב נאמן, שופטי בית המשפט העליון לשעבר טובה שטרסברג כהן ומאיר שמגר, מנהל בתי המשפט לשעבר דן ארבל, עו"ד יוסי גרוס, ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי, עו"ד זכי כמאל יו"ר משותף של כנס עורכי הדין, עו"ד ברוריה לקנר שהעלתה תמונה לפייסבוק בה היא מבלה עם עו"ד רות עשהאל במסיבה שנערכה בשעות הערב בטיילת.

המבורגר לשווייצרים

גדעון המבורגר, מבעלי קבוצת הראל, נשיא לשכת המסחר ישראל-שוויץ וחבר אגודת ידידי מכון ויצמן, אירח אמש, תחת שניים מכובעיו, ארוחת ערב חגיגית. בארוחה שנערכה במלון דן תל-אביב נטלו חלק אנשי עסקים משווייץ, בהם בנקאיים בכירים ואנשי פיננסיים, אשר הגיעו לישראל כאורחי הוועד האירופאי של מכון ויצמן.

גדעון וחנה המבורגר, אגודת ידידי מכון ויצמן / צילום: יוסי זליגר
 גדעון וחנה המבורגר, אגודת ידידי מכון ויצמן / צילום: יוסי זליגר


גדעון וחנה המבורגר

עופר קליין, ראש מחלקת המחקר בהראל פיננסים וביטוח, סקר בפני האורחים את ההתפתחויות בכלכלה הישראלית, והביע אופטימיות בקשר לעתידנו הכלכלי. נכחו: חנה המבורגר, עו"ד גד נשיץ, שמשון הראל מבעלי אמריקה-ישראל, עו"ד צביקי פירון, שאול לוטן מנכ"ל חברת הנדל"ן לוינשטיין, רינה באום מנכ"לית חברת ההשקעות של משפחת פדרמן, יעל גורן-וגמן מנכ"לית אגודת ידידי מכון ויצמן, עמי וליזיקה שגיא, דורון טמיר לשעבר מנכ"ל מכון התקנים ועוד.

פורבס ביקב

לוסיאן פורבס, הבעלים של חברת פורבס העולמית, ובנו אלכסנדר, הגיעו ארצה לביקור עסקי במטרה לבחון פתרונות השקייה לשדות קנה הסוכר שבבעלותם. האב והבן הגיעו אתמול לסיור במרכז היין החוויתי של יקבי ברקן בקיבוץ חולדה.

שי אביטוב, אלכסנדר ולוסיאן פורבס, פתרונות השקייה לשדות קנה הסוכר / צילום: יוסי כהן
 שי אביטוב, אלכסנדר ולוסיאן פורבס, פתרונות השקייה לשדות קנה הסוכר / צילום: יוסי כהן


שי אביטוב עם אלכסנדר ולוסיאן פורבס

את האורחים חובבי היין הדריכו שי אביטוב, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת טמפו שבבעלותה יקבי ברקן וסגל ואייל מלובן מנהל מרכז המבקרים של יקבי ברקן. במהלך הסיור התרשמו השניים מגודלו של מרכז המבקרים, אשר כולל למעלה מ-2,000 דונם של כרמים מזנים שונים, וביקרו באולם החביות המכיל כ-5,500 חביות יין. את הביקור הם קינחו בחדר ה-VIP, סביב שולחן אבירים גדול, עם טעימות יין.

רמת-השרון מתגייסת

האסיפה הכללית השנתית של הפדרציה הישראלית הראשונה בארץ, "תקדים - הקרן לאחריות הדדית רמת-השרון", התכנסה לאחרונה כדי לציין את סיום שנת הפעילות השנייה של הקרן. אל רימון, בית-הספר למוזיקה הפועל בעיר, הגיעו פעילי הקרן. אלוף (מיל') הרצל בודינגר המשמש כראש ועדת פיתוח משאבים וראש מבצע הגיוס של הקרן, סיפר כי עד כה נאספו מתושבי העיר כ-1.5 מיליון שקל המיועדים לחזור לקהילת התושבים ולרווחתם. יהודה אדר, נשיא בי"ס רימון, הודה לעו"ד אריק רוזנבלום מנכ"ל הקרן, ולבאי האירוע בהם יו"ר הקרן אלוף במיל' דוד עברי; מירי אייזן; ליאור שליו; ראש עיריית רמת-השרון, איציק רוכברגר, וסגניו, שירה אבין ורפי בראל; ניצן אביב וגידי גרישנטיין, מייסד ונשיא מכון "ראות".

לפיד מקבלת פרס

לקראת פתיחת אירועי חג הספר העברי, איריס בראל, מנכ"לית סטימצקי, העניקה זו השנה השנייה ברציפות את "פרס סטימצקי". הפרס הכספי ניתן לסופרים על פועלם לקידום התרבות בישראל והוא מבוסס על המכירות במהלך שנת הספר העברי. השנה התכבדו בקבלת הפרס הסופרת יוכי ברנדס על "הפרדס של עקיבא" (25 אלף שקל), הסופר יהודה אטלס והמאייר דני קרמן על "והילד הזה הוא אני - אוסף ראשון" (15 אלף שקל) והסופרת שולמית לפיד, אמו של שר האוצר, על ספרה "טעות אנוש" (10,000 שקל).

דני קרמן, יוכי ברנדס, איריס בראל, יהודה אטלס, שולמית לפיד, פרס סטימצקי / צילום: סיון פרג'
 דני קרמן, יוכי ברנדס, איריס בראל, יהודה אטלס, שולמית לפיד, פרס סטימצקי / צילום: סיון פרג'


קרמן, ברנדס, בראל, אטלס ולפיד

נכחו באירוע שנערך במתחם דלאל שבתל-אביב: חברי הנהלת סטימצקי, אלי כהן ראש מטה השיווק של בנק הפועלים, הסופרת ליהיא לפיד כלתה של הסופרת שולמית לפיד, משפחות הסופרים הזוכים, ערן זמורה מבעלי כנרת זמורה ביתן, ג'קי בריי מנכ"ל עם עובד, אבנר פחימה מנכ"ל הוצאת קוראים, דני פחימה מנכ"ל הוצאת דני ספרים, דב אייכנוולד מנכ"ל ידיעות ספרים, ביני טריואקס מנכ"ל הוצאת מטר, יפתח דקל מנכ"ל כתר, עוזי שביט מנכ"ל הוצאת הקיבוץ המאוחד ועוד.

רייס נועל

בחמישי בוול סטריט ניו-יורק, ניתן האות לדיויד רייס, מנכ"ל חברת סטרטסיס ללחוץ על הפעמון שנועל באופן מסורתי את יום המסחר בנאסד"ק. הזכות נפלה בחיקו של רייס חצי שנה לאחר השלמת המיזוג בין אובג'ט הישראלית לסטרטסיס האמריקנית. בכירי החברה הממוזגת - שעוסקת במערכות וחומרים להדפסה בתלת ממד ומפעילה מטות בארה"ב ובישראל (רחובות) - הגיעו לאירוע. בין המשתתפים: ארז שמחה סמנכ"ל הכספים ומנהל תפעול ראשי; סקוט קראמפ יו"ר הדירקטוריון; הדירקטור אילן לוין; אלחנן יגלום יו"ר הוועדה האקזקוטיבית של הדירקטוריון; שיין גלן סמנכ"ל קשרי משקיעים; ג'ון קוב סמנכ"ל שיווק בכיר; אריטה מצוף סמנכ"לית שיווק; וגם: קארסטן אגארד ממחלקת אב-טיפוס וחומרה במיקרוסופט; אנה סאקאליס דירקטורית בנאסד"ק, וברוס אוסט סגן נשיא בכיר בנאסד"ק.

קאהן וקופלר בחווה

מוריס קהאן וליאון קופלר קיימו בשישי בצהריים אירוע התרמה למען המרכז לרכיבה טיפולית בישראל, הממוקם בתל מונד. מטרת האירוע הייתה לייסד אגודת ידידים שתפעל באופן קבוע למען המרכז, וכן לקדם את המקום שהוקם בשנת 2000, ומטפל באוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בעזרת סוסים וכלבים. מי שריגשה את הנוכחים הייתה שחר גרינשפן, שנפגעה קשה בתאונת דרכים וכיום היא משותקת בכל חלקי גופה. גרינשפן החלה בטיפולי הרכיבה לפני כחצי שנה וכיום ניכר שיפור בתפקודה. אחותה, יעל, שבזמנו ניהלה קמפיין פייסבוק כדי להביא לשינוי עונשו של הנהג הדורס, סיפרה לכולם כיצד הרכיבה על סוסים תורמת לאחותה. נכחו: צ'רלס וול יו"ר המרכז, ד"ר דורית ברפמן מנכ"לית המרכז, לני רקאנטי, מורי ארקין, יוסי צ'חנובר, דנה עזריאלי, דפנה הר לב מנכ"לית משותפת בקבוצת אביב ועוד.

צרו איתנו קשר *5988