מפוני גבעת עמל ב' במסר לתשובה: "דאג לנו לפיצוי הולם"

מפוני גבעת עמל ב' מצפים מתשובה, שקנה את הקרקע, שיסגור איתם הסכמי פיצוי לפני הקמת מגדלי היוקרה

בניית מגדלי היוקרה על הקרקעות בשכונת גבעת עמל ב' ממשיכה במלוא המרץ. רק לאחרונה עלו שוב לכותרות מגדלי "אור בבלי" של ענבל אור, שמשווקת את הפרויקט היוקרתי להפליא והיקר להחריד; והשבוע חנכה האדריכלית גל נאור את הפרויקט שלה, שיכלול ארבעה מגדלים - יוקרתיים, אלא מה.

נאור, למי שלא יודע, היא בתו של יצחק תשובה, מבעלי הקרקע בשטח, ומי שהפך מטרה לזעמם של התושבים במקום, שצפויים להיות מפונים לקראת תחילתה של הבנייה וטוענים כי הפיצוי שניתן להם הוא חלקי ולא הוגן.

על פי פסיקת בית המשפט, תשובה מחוייב במתן דיור חלופי רק למי שבנו את ביתם לפני שנת 1961. לגבי האחרים - נקבע מפתח פיצוי שלוקח בחשבון את השקעות התושבים בבנייה, אך מקזז מהם דמי שכירות. המשמעות בפועל, היא פיצוי מועט, ובמקרים מסויימים היעדר פיצוי.

ובכל זאת, התושבים מצפים ממנו ליותר: בכתבה שפורסמה ב-G בפברואר, הם הביעו את אכזבתם מהטייקון וציינו כי דווקא הוא, כמי שהגיע מהשכונות כמותם, יכול היה לגלות קצת יותר הבנה.

חזרנו השבוע אל דן בן צבי, נציג התושבים, ושאלנו אותו אם ההשקה הפתיעה אותו. "לא הופתענו", הוא משיב, "כי אנו רואים את העבודות שנעשו במקום בחודש האחרון. יחד עם זאת, הייתי מצפה מתשובה, שקנה את הקרקע, שלא ילך חזיתית נגד התושבים ושיסגור הסכמי פינוי מול האנשים". האם הוא ירים את הכפפה?

צרו איתנו קשר *5988