בנט נגד מקדונלד'ס: אהיה הלקוח הראשון של בורגראנץ' באריאל

החלטתו של זכיין מקדונלד'ס בישראל שלא לפתוח סניף באריאל בשל מיקומה מעבר לקו הירוק, ממשיכה לעורר הדים ■ ח"כ אלי ישי: "אזמין משלוח מסניף בורגראנץ' באריאל לזכיין מקדונלד'ס עמרי פדן, בצירוף מפת של מדינת ישראל"

נמשכת הסערה סביב סירובה של הנהלת מקדונלד'ס לפתוח סניף באריאל: שר הכלכלה נפתלי בנט כתב היום (ה') בעמוד הפיייסבוק שלו כי הוא מתכוון להיות הראשון שיאכל בסניף הרשת המתחרה שייפתח בעיר שבשומרון.

"אלי אורגד, הבעלים של בורגראנץ', הודיע בתגובה לחרם של מקדונלד'ס על העיר אריאל, כי הוא יקים סניף מפואר של בורגראנץ' בעיר.

"אני מבטיח להגיע לאכול את הבורגר הראשון ביום הפתיחה. כל הכבוד אלי, וכל הכבוד בורגראנץ'", כתב בנט בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו.

ח"כ אלי ישי מש"ס אמנם לא מתכוון להגיע באופן אישי לסניף החדש שיייפתח, אך גם הוא התחייב בעמוד הפייסבוק שלו להיות לקוח נאמן: "מבטיח להזמין את המשלוח הראשון מבורגראנץ' סניף אריאל למשרדו של עמרי פדן במשרדי מקדונלד'ס, בצירוף מפת המדינה, מתוך תקווה שבשעה שיאכל אוכל של רשת כחול-לבן, ילמד את גבולות הארץ המעודכנים".

"לא נכנסים לסניפי מקדונלד'ס בכל הארץ"

אתמול (ד') נודע כי הנהלת מקדונלד'ס ישראל סירבה לפתוח סניף בקניון החדש שרמי לוי מקים באריאל, בטענה כי לחברה יש מדיניות ותיקה לפיה לא יוקמו סניפים מעבר לקו הירוק.

תושבי העיר קראו בתגובה לחרם צרכנים על רשת ההמבורגרים הפופולרית: "אם זאת ההחלטה, אז אנחנו לא נכנסים לסניפי מקדונלד'ס בשאר הארץ", אמר לחדשות 2 באינטרנט גיל, תושב העיר.

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, קרא גם הוא בתגובה להחרים את מקדונלד'ס ברחבי הארץ. "צר לי שגורמים שאינם מכירים את יהודה ושומרון בוחרים להחרים 700 אלף תושבים, המהווים 10% מתושבי מדינת ישראל".

צעירה בת 21, שעבדה ברשת מקדונלד'ס בעיר אחרת, אמרה כי זה מדובר בהחלטה מקוממת. "אני לא חושבת שחברה בינלאומית ומצליחה צריכה לקחת צד פוליטי - אלא פשוט לספק לתושבים שירות שווה", טענה. "גם אני, כתושבת העיר, רוצה ליהנות כמו כל תושב אחר במדינה. אני באמת מעריכה את החברה, אבל עליה לקחת צעד אחד קדימה, להתגבר על הדעות שלה ולהבין שלא צריך להיות קשר בין פוליטיקה לבילוי".

ממקדונלד'ס נמסר בתגובה כי "זו הייתה מדיניותו של ד"ר עמרי פדן (הזכיין הישראלי של הרשת) מאז ומתמיד".

צרו איתנו קשר *5988