שלי יחימוביץ': "המאגר הביומטרי ידלוף לגורמים עתירי ממון"

"כל ילד יודע שיש שלוש דרכים לאבטח מחשב: לא לקנות אותו, לא לחבר אותו לחשמל או לסוללה או להחזיק אותו נעול בכספת בלי לחבר אותו לשום רשת לעולם ועד"

יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' תקפה היום (ב') את תחילת הפיילוט של המאגר הביומטרי והזהירה כי "זה רק עניין של זמן" עד שהוא ייפול לידי גורמים עוינים.

"אנחנו מתנגדים בתוקף לקיומו של מאגר כזה", מסרה יחימוביץ'. "אין שום מדינה מערבית מתוקנת, כולל אלה שמנפיקות תעודות זהות חכמות עם אמצעי זיהוי ביומטרים, שמחזיקה מאגר כזה ואין שום קשר בין אמצעי זיהוי ביומטרים ובין הקמת מאגר מידע מרכזי".

יחימוביץ' לעגה לניסיונות ההרגעה ואמרה כי "כל ילד יודע שיש שלוש דרכים לאבטח מחשב: לא לקנות אותו, לא לחבר אותו לחשמל או לסוללה או להחזיק אותו נעול בכספת בלי לחבר אותו לשום רשת לעולם ועד. כל חומת מגן יכולה לקרוס מהרבה מאוד סיבות. הנזק יהיה בלתי הפיך עד סוף ימי חייהם של מי שנמצאים במאגר המידע. כרטיס אשראי אפשר לבטל, סיסמה מזהה אפשר לשנות אבל טביעת אצבע ותווי פנים אי אפשר.

"שאלת היסוד היא עצם זכותה של המדינה להחזיק מאגר כזה שמקנה כוח בלתי מרוסן לא רק כלפי עבריינים אלא כלפי כל אדם. כולנו יודעים שזה רק עניין של זמן עד שמאגר כזה יזלוג לגורמים עתירי ממון או אפילו לגורמים עוינים שעלולים להחזיק גם כתובת, גם תווי פנים וגם דגימת אצבע של חיילי צה"ל לדוגמה. זרימת המידע החופשי ברשת היא אחת משעותיה היפות של ההיסטוריה האנושית ואנחנו צריכים להיות מאוד זהירים כדי שהיא לא תהפוך לאמצעי של כאוס, דיכוי ושליטה. לכן נאבק בהקמתו של המאגר הזה".

צרו איתנו קשר *5988