השקט שוב הופר: שתי רקטות נפלו בדרום; אין נפגעים

במועצה האזורית אשכול דיווחו על שתי נפילות הבוקר בשטחים פתוחים בעקבות ירי מרצועת עזה ■ לא דווח על נפגעים או על נגרם נזק ■ מערכת ההתרעה לא פעלה ■ תושבים: חוזרים לימי ה"טפטופים"

בפעם השלישית בתוך שבוע: שתי נפילות נרשמו בשטח המועצה האזורית אשכול הבוקר, כתוצאה מירי מכיוון רצועת עזה. בשלב זה לא ידוע האם מדובר בפצצות מרגמה או ברקטות, שנפלו בשטחים פתוחים בדרום שטח השיפוט של המועצה. אזעקת "צבע אדום" לא נשמעה ביישובים. אין נפגעים או נזק כתוצאה מהנפילות.

תושבים ביישובי הדרום אמרו בתגובה להמשך הירי בימים האחרונים כי "אנחנו מרגישים כאילו חזרנו לימי הטפטופים". במהלך החודש האחרון נורו שלוש רקטות אל עבר יישובי הדרום מכיוון רצועת עזה.

"בשבוע האחרון אנחנו מרגישים התחממות באזור", מספרת רונית מינקר, דוברת המועצה האזורית אשכול, "חלק מהנפילות הן בשטחים שלנו וחלק בשטח הפלסטיני, אבל רעשי המלחמה חוזרים לאזור אחרי תקופה מאוד ארוכה של שקט. אין לנו ספק שתהליך השלום יביא עמו גם רעשי מלחמה ואנחנו מאוד מקווים שבסופו של דבר ייחתם הסכם, שיאפשר לנו לחזור לחיים נורמלים כמו בכל מקום בישראל".

"במהלך 12 השנים האחרונות עברו 4-5 ממשלות ומבצעים צבאיים", הוסיפה מינקר, "הדרך היחידה להביא שקט אמיתי לאזור הזה זה לעשות הסכם שלום. אם מבצע לא מגובה בהסכמים אין לו ערך ואנחנו רואים את זה לאורך השנים".

"אנחנו רואים שכל פעם שיש דיבורים או ניסיונות לעשות הסכמי שלום יש ירי על עוטף עזה כחלק מהניסיון להפעיל לחץ", ציינה מינקר, "בסופו של דבר המבצעים הצבאיים לא הביאו לתוצאה הרצויה ולא פתרו את הבעיה. הגיע הזמן לצאת מהקופסה ולחפש פתרונות אחרים".

5 נפילות בשבוע האחרון

בירי האחרון, שאירע ביום ראשון, נורתה רקטה לעבר המועצה האזורית אשכול שככל הנראה התפוצצה בשטח הרצועה. כתוצאה מהירי נשמעה אזעקת "צבע אדום" ביישובי המועצה.

במקרה נוסף שאירע ביום חמישי האחרון התפוצצו שתי רקטות בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. כוחות הביטחון ערכו סריקות אחר מקום הנפילה אך ככל הנראה גם במקרה זה הרקטות נחתו בשטחי הרצועה. הבוקר, כאמור, הירי חצה את גדר המערכת.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988