וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת; קומפיוג'ן טסה 44%

עונת הדוחות נכנסה לישורת האחרונה: עד כה דיווחו כ-393 מהחברות הנסחרות ב-S&P 500 וכ-73% מהן עקפו את התחזיות ■ מאקרו: מדד ה-PMI בסקטור השירותים הפתיע ■ קומפיוג'ן טסה 44% לאור הסכם ענק

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ב') במגמה מעורבת עם נטייה לירידות, על רקע נעילה שלילית במרבית בורסות אירופה. המשקיעים והסוחרים המקצועיים צפויים "להוריד הילוך" השבוע לאור העובדה כי עונת הדוחות לרבעון השני הגיעה ליישורת האחרונה ואנשי הפיננסים בוול סטריט החלו לצאת לחופשת הקיץ.

מדד המניות בוול סטריט ננעלו ביום שישי בעליות שערים, חרף נתוני התעסוקה המאכזבים. בסיכום שבועי מדד הנאסד"ק הוסיף לערכו 2.1%, בעוד ה-S&P 500 עלה ב-1.1% והדאו ג'ונס ב-0.6%.

"כל האקשן בחודש אוגוסט יתרכז ב-3 ימים", טוען אנדרו בורדלי, אסטרטג השקעות באופנהיימר. "אני לא חושב שיהיה תיקון גדול, אך אנו עשויים לראות ירידות או תיקון קטן". עם זאת, בורדלי הוסיף באותה נשימה כי "הייתי נזהר במהלך השבועות הקרובים עד לפרסום דוח התעסוקה הבא בספטמבר".

"כרישי" ההשקעות של וול סטריט ממליצים - צאו משוק המניות

דוח התעסוקה לחודש יולי שפורסם ביום שישי איכזב והצביע על יצירה של 162 אלף משרות בלבד, לעומת התחזיות בשוק שעמדו על יצירה של כ-180 אלף משרות. גם הנתונים של חודשים מאי ויולי עודכנו כלפי מטה. עם זאת, שיעור האבטלה ירד ל-7.4% (שנתי) הרמה הנמוכה ביותר מאז דצמבר 2008.

מן העבר השני של האוקיינוס, בורסות אירופה ננעלו היום בירידות גם כן, לאחר פרסום מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים לחודש יולי שעמד ברמה של 49.8 נקודות לעומת צפי ל-49.6 נקודות.

ובזירת המאקרו המקומית התפרסם היום מדד מנהלי הרכש בסקטור השירותים לחודש יולי, שעלה במפתיע לרמה של 56 נקודות, לעומת הצפי לקריאה 53.2 נקודות, לאחר קריאה של 52.2 נקודות בחודש יוני.

עונת הדוחות לרבעון השני של 2013 מתקרבת לסיומה, כאשר עד כה דיווחו 393 מהחברות הנסחרות במדד ה-S&P 500. כ-73% מהחברות עקפו את תחזית הרווח וכ- 55% - מהחברות הציגו הכנסות גבוהות מממוצע התחזיות. מתוך כ-77 חברות שהציגו תחזיות לרבעון הבא, 61 מהן חתכו את תחזיות הרווח ורק 16 סיפקו תחזיות חיוביות. לכן, תחזית הרווח לרבעון השלישי עודכנה מטה לרמה של 27.3 דולר, 1.3% נמוך מהתחזית הקודמת. כך לפי נתונים שפרסם לידר בית השקעות.

הצלחה לקומפיוג'ן; ברקשייר במוקד

חברת הביומד הישראלית קומפיוג'ן הודיעה היום כי חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם תאגיד באייר הבינלאומי, לפיתוח משותף של שתי תרופות שגילתה קומפיוג'ן לתחום הטיפול בסרטן. ההיקף הפוטנציאלי הכולל של ההכנסות הפוטנציאליות מההסכם, אם יגיעו התרופות עד השוק ויימכרו היטב, הוא 500 מיליון דולר. עם חתימת ההסכם היום זכאית קומפיוג'ן ל-10 מיליון דולר מיידית. (לסיפור המלא)

ברקשייר הת'אוויי , חברת האחזקות של המשקיע האגדי וורן באפט, דיווחה ביום שישי לאחר המסחר על תוצאותיה לרבעון השני של 2013. בשורה התחתונה החברה דיווחה על זינוק של 46% ברווח ל-4.5 מיליארד דולר ברבעון, שהם 2,763 דולר למניה מסוג A של החברה. אנליסטים צפו לחברה רווח של 2,163 דולר למניה. הכנסות החברה הסתכמו בכ-44.7 מיליארד דולר, עלייה של 16% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

בפייפר ג'פרי מעריכים כי מניית פייסבוק תזנק למחיר של 46 דולר לעומת מחיר היעד הקודם שעמד על 38 דולר.

אמדוקס , ספקית של מערכות ושירותי חוויית לקוח לחברות תקשורת, וחברת וודאפון (Vodafone), מחברות הסלולר הגדולות בעולם, הודיעו היום על חתימת הסכם גלובלי לשירותים מנוהלים לחמש השנים הבאות. כחלק מההסכם האסטרטגי, אמדוקס תפעיל עבור וודאפון מרכז ייעודי לשירותים ופיתוח. מרכז זה יתחיל לפעול, בשלב הראשון, במתן שירות לשווקים המקומיים של וודאפון בגרמניה, בריטניה והולנד.

HSBC , הבנק הגדול באירופה במונחי שווי שוק, הנסחר גם בוול סטריט, דיווח היום על תוצאותיו הכספיות. מהדוחות עולה כי במחצית הראשונה של 2013 רווחי הבנק עלו ל-14.1 מיליארד דולר, לעומת 12.7 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. עם זאת, ההכנסות נפלו ב-12% ל-34.4 מיליארד דולר.

[לארביטראז][לטבלת ישראליות בעולם][לטבלת חוזים עתידיים]

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988