ארדואן: "חייבים לעצור את הטבח באחים המוסלמים בקהיר"

בעקבות התפשטות המהומות במצרים והדיווחים על הרוגים ונפגעים רבים, בעולם מביעים דאגה עמוקה וקוראים לצדדים להפסיק מיד את האלימות ■ שר הבריאות המצרי: 56 בני אדם נהרגו ויותר מ-500 נפצעו

ההסלמה במצרים מעוררת דאגה גדולה: בעולם מגנים בתוקף את מקרי האלימות הקשים בארץ הנילוס, וקוראים לכוחות הצבא הפועלים מטעם הממשלה הזמנית ולתומכי האחים המוסלמים לחדול ממעשי האלימות והמהומות שגובות קורבנות רבים בנפש. שר הבריאות המצרי הודיע כי עד כה נהרגו 56 בני אדם ויותר מ-500 נפצעו.

באיחוד האירופי הביעו דאגה גדולה עקב ההידרדרות במצב במדינה והדיווחים על האלימות קשה בקהיר, באלכסנדריה ובערים נוספות במדינה. "הדיווחים על מקרי המוות והפצועים הרבים מאוד מדאיגים", אמר מייקל מאן, דובר המשרד למדיניות חוץ של האיחוד האירופי. "אנו מתריעים ואומרים שהאלימות לא תוביל לשום פתרון וקוראים לרשויות במצרים לגלות איפוק מרבי".

גם בטורקיה הצטרפו לגינויים - אך כיוונו בעיקר לכוחות הצבא וקראו לממשלת מצרים שלא לנקוט בפעולות אלימות כנגד המפגינים תומכי מורסי. נשיא טורקיה עבדוללה גול התייחס היום למהומות האלימות במצרים וגינה כל אפשרות של שימוש בכוח נגד האזרחים המפגינים: "כל פעולה צבאית המופנית נגד אזרחים במצרים היא בלתי מתקבלת על הדעת", אמר גול.

דיווחים סותרים על מספר ההרוגים

ראש הממשלה הטורקי, רג'פ טייפ ארדואן, הגדיל לעשות וכינה את המתרחש במדינה "טבח". "אני קורא למועצת הביטחון של האו"ם ולליגה הערבית להתערב מיידית במצב במצרים ולעצור את הטבח המתחולל שם", הצהיר. גם קטאר הצטרפה לגינויים וקראה להביא לפתרון מיידי של המצב במדינה שנדמה שיצא מכלל שליטה.

במקביל נמשכת אי הוודאות באשר למספר הנפגעים במהומות: בעוד האחים המוסלמים טוענים לכ-300 הרוגים ופצועים רבים, ממשלת מצרים הודיעה כי בהתנגשויות נהרגו עד כה 10 בני אדם. שר הפנים המצרי הצהיר כי בין ההרוגים ישנם 6 אנשי כוחות הביטחון.

צרו איתנו קשר *5988