רווחי פרטנר צנחו ב-35% ברבעון השני ל-20 מיליון שקל

מדובר בצניחה של 83% ברווח לעומת אשתקד, עקב עלייה בהוצאות המימון ■ סך ההכנסות הסתכם ב-1.13 מיליארד שקל ■ החברה איבדה 11 אלף מנויים ברבעון ■ ההכנסה החודשית הממוצעת למנוי סלולר: 83 שקל - עלייה של שקל בודד

חברת הסלולר פרטנר , שבבעלות קבוצת חיים סבן ובניהולו של חיים רומנו, דיווחה הבוקר (ד') לפני פתיחת המסחר בבורסה בתל-אביב על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2013, שמצביעות על התחרות הקשה בשוק הסלולר ועל ה"בעיות" שהכניסו השחקנים החדשים בשוק לחברות הוותיקות.

פרטנר מדווחת ברבעון השני על רווח של 20 מיליון שקל בלבד - צניחה של 35% לעומת הרבעון הקודם השנה וקריסה של 83% לעומת הרבעון המקביל ב-2012. סך ההכנסות של החברה הסתכם ברבעון השני ב-1.13 מיליארד שקל - עלייה מזערית לעומת הרבעון הקודם וירידה של 21% מהרבעון המקביל.

נציין כי ההשוואה המקובלת לרבעון המקביל בשנה הקודמת פחות משקפת את התמונה, שכן התחרות בשוק הסלולר התחילה בסוף הרבעון השני אשתקד עם כניסת המפעילים החדשים.

ה-EBITDA של פרטנר ברבעון השני של שנת 2013 גדל והסתכם ב-280 מיליון שקל, בהשוואה ל-268 מיליון שקל ברבעון הראשון של שנת 2013. החברה ביצעה פירעון מוקדם של הלוואות ב-9 מיליון שקל.

ברבעון הראשון השנה רווחי פרטנר צנחו ב-78.8% לעומת הרבעון המקביל ל-31 מיליון שקל בלבד, וההכנסות נחתכו ב-27.2% ל-1.1 מיליארד שקל. ההכנסות של פרטנר משירותים הסתכמו ברבעון השני ב-950 מיליון שקל - ירידה של 22% לעומת הרבעון המקביל ב-2012. ההכנסות משירות במגזר הנייד ירדו ב-23% והסתכמו ב-726 מיליון שקל. ההכנסות של החברה מציוד ירדו ב-16% ל-180 מיליון שקל.

ההכנסה החודשית הממוצעת למנוי סלולר (ARPU) של פרטנר הסתכמה ברבעון השנה ב-83 שקל - עלייה של שקל בודד מהרבעון הקודם. מצבת המנויים של החברה נכון לסוף הרבעון השני עמדה על 2.92 מיליון - ירידה של כ-11 אלף מנויים לעומת הרבעון הקודם. שיעור הנטישה עמד על 9.4%, בהשוואה ל-8.9% ברבעון המקביל ו-10.4% לעומת הרבעון הקודם.

בסוף הרבעון הראשון מצבת הלקוחות של פרטנר עמדה על 2.93 מיליון. ההכנסה החודשית הממוצעת ממנוי של פרטנר (ARPU) עמדה ברבעון הראשון על 82 שקל.

ההוצאות התפעוליות של פרטנר ברבעון ירדו ב-18% מהרבעון המקביל ל-700 מיליון שקל. הירידה משקפת את ההתייעלות של החברה ובעיקר קיצוץ של 33% מעובדיה ב-12 חודשים האחרונים.

כפי שדווח ב"גלובס" בחודש יולי השנה, פרטנר מבצעת שינוי ארגוני בעקבות כוונתה להקים חטיבה קמעונאית שתרכז את הפעילות בתחום ציוד הקצה, בעקבות השינויים בשוק והעובדה שחברות הסלולר הפסיקו לסבסד טלפונים סלולריים ומוכרות טלפונים כמוצר בפני עצמו. במסגרת המהלך פרטנר צימצמה כ-40 תקנים בחטיבות המטה בדרג של מנהלים ובעלים תפקידים.

לדברי המנכ"ל חיים רומנו, "תוצאות הרבעון השני משקפות מחד את המשך השפעתה של התחרות בשוק, ומנגד את השקעתנו בנכסיה העיקריים של החברה: שירות לקוחות ברמה גבוהה, קדמה טכנולוגית והרשת המתקדמת ביותר. אנו נמשיך להשקיע בנכסים האלה ונשאף להרחיב משמעותית את הבידול לטובת לקוחות החברה ועובדיה".

עוד הוסיף רומנו: "הירידה במצבת המנויים נובעת כולה מירידה בבסיס מנויי ה-Pre-Paid ועלייה בבסיס מנויי ה-Post-Paid של החברה, וזאת לראשונה מזה שמונה רבעונים. כמו כן, אנו עדים ברבעון זה לירידה באחוזי הנטישה בהשוואה לרבעון הקודם, וב-ARPU לא הייתה שחיקה בהשוואה לרבעון הקודם".

המספרים של פרטנר
 המספרים של פרטנר

צרו איתנו קשר *5988