יחימוביץ': "אבסורד שטבע מתרסקת כשמפטרים אדם אחד"

יחימוביץ': "טבע שגשגה בגלל עובדים ישראלים ובגלל המצאה ישראלית שנולדה במכון ויצמן, ולא בגלל ספקולציות בבורסה ורכישות כושלות" ■ אמרה כי תשקול כניסה לממשלה כשהבית היהודי יפרוש בשל הסדר מדיני היוצא לדרך

"אין לשתוק על עוול מוסרי וכלכלי כזה ואסור לציבור בישראל לקבל אותו כמובן מאליו. טבע שגשגה בגלל עובדים ישראלים ובגלל המצאה ישראלית שנולדה במכון ויצמן ולא בגלל ספקולציות בבורסה ורכישות כושלות", כך אמרה היום (שבת) יו"ר האופוזיציה, שלי יחמוביץ'.

יחימוביץ' התייחסה לפיטורי מנכ"ל טבע, ג'רמי לוין, מוקדם יותר השבוע. נזכיר כי סמנכ"ל הכספים אייל דשא מונה למנכ"ל זמני, עד שוועדת איתור מיוחדת שהוקמה למציאת מנכ"ל חדש תסיים את עבודתה.

"זה אבסורד שמניית טבע עולה לשמיים כש-5,000 עובדים בעולם מפוטרים ומתרסקת כשמפטרים אדם אחד, את ג'רמי לוין. זוהי הוכחה לכך שהטלת כובד המשקל על פיננסים ולא על תעשיית אמת היא מתכון לחוסר יציבות כלכלית ולמחיקת כל זכר לאנושיות", לדבריה.

יחימוביץ' נשאה דברים בארוע "שבתרבות" בשוהם, והתייחסה גם לסוגיית שחרור האסירים. יחימוביץ' אמרה כי "שיא שיאי הצביעות שמור לבנט ולבית היהודי. למרות שהיו חלק מהעסקה המפוקפקת, ומראש סוכם אתם כי תהיה בניה תמורת שחרור אסירים, הם משמיעים את קולו של הקוזאק הנגזל ויוצאים להפגין נגד הממשלה שהם עצמם חברים בה, ונגד ההחלטה שהם עצמם היו שותפים לה. זהו שיא הציניות".

עוד אמרה כי "על נתניהו להכריע: האם הוא הולך בעקבות בגין ורבין מחולל צעדים היסטוריים ואחראים למען שלום ולמען מדינה יהודית ודמוקרטית, או האם הוא עושה דברו של הימין הקיצוני - הן הבית היהודי והן הימין הקיצוני במפלגתו".

לדבריה, סמן דרך ברור למפלגתה כי עליה לשקול מחדש כניסה לממשלה, יהיה כאשר הבית היהודי יפרוש מהקואליציה בשל הסדר מדיני היוצא באמת לדרך.

על הפריימריז לראשות מפלגת העבודה, שיתקיימו בעוד פחות מחודש, אמרה כי היא "מודה לחברי המפלגה ולחברי הכנסת על האמון שהם מביעים בי. אנו מגלים פער יציב של 20% ואף יותר בקרב המתפקדים בתמיכה ביני ובין ח"כ יצחק הרצוג, הרוב המכריע של חברי הסיעה תומך בי, וזה לא עניין מובן מאליו במפלגת העבודה, שהולכת לחולל סוג של היסטוריה ב-DNA שלה ולבחור בפעם השניה ברציפות את אותה יו"רית למפלגה. צר לי על כך שבוז'י וחבריו מנהלים קמפיין שלילי הפוגע במפלגה. הציבור קץ במאבקים פנימיים, מבין שהמאבק שלנו הוא לא פנימה, אלא החוצה ואני מתחייבת, כי בכל מקרה הקבוצה שלנו, שהיא הגדולה במפלגה, תקפיד לשמור על קמפיין נקי וחיובי על דרך ועל מהות ולא תיגרר להשמצות".

צרו איתנו קשר *5988