"אין הבדל בין מעריצי אייל גולן לקהל המאמינים של הרב עובדיה יוסף"

מגיש הרדיו רזי ברקאי בראיון ל"ליידי גלובס": "לכתוב טוקבקים זה להתעסק בצואה. הם עדיין חיפושיות זבל. ברשתות החברתיות כל ממזר נהיה עיתונאי"

"אני לא רואה הבדל בין הקהל של אייל גולן לקהל המאמינים של הרב עובדיה יוסף. קיבלתי את המכה כשנכנסתי לאתרי אינטרנט שונים, קראתי את התגובות, והבנתי שיש עולם שלם שאני לא מכיר. באותו עולם מסתכלים על אייל גולן כעל אליל שמותר לו הכול. זה בדיוק כמו מאות האלפים שליוו את הרב עובדיה יוסף, שסלחו לו על כל משוגה שלו, על כל אמירה מיותרת. זה פלח ישראלי שאני מופתע ממנו כל פעם מחדש. זה קהל שומר מסורת, מזרחי, שמסתכל על עובדיה יוסף בהערצה חסרת ביקורת לחלוטין, ומתייחס לאייל גולן בהערצה שסולחת לו מראש על הכול".

כך אומר מגיש הרדיו רזי ברקאי בראיון למגזין "ליידי גלובס", שיחולק הערב (ג') למנויי "גלובס".

בראיון מדבר ברקאי, מבכירי העיתונאים בישראל ומגיש התוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל, גם על הטוקבקיסטים אותם תקף בחריפות בעבר: "האנונימיות היא מפלטו של הפחדן. מאחוריה אין שום עניין של פחד לאבד מקום עבודה, נניח, או פחד מהמשטרה והשלטונות. זו פחדנות לשמה. באמצעות האנונימיות, הטוקבקיסט יכול לגדף ולהוציא דיבה.

"מבחינתי, לכתוב טוקבקים זה להתעסק בצואה. הם עדיין חיפושיות זבל בעיניי. גם ברשתות החברתיות כל ממזר נהיה עיתונאי. אני יודע שיש לי עמיתים שעובדים עם זה, מקריאים טוקבקים וכדומה, הם חושבים שזו בשורה גדולה לאנושות, והם טועים".

בראיון מתייחס ברקאי גם לפרשת עמנואל רוזן, לסכסוך עם העיתונאי ארי שביט, איילת שקד ונפתלי בנט, יאיר לפיד, מעבר עיתונאים לפוליטיקה ונושאים אחרים.

■ הראיון המלא - הערב ב"ליידי גלובס".

צרו איתנו קשר *5988