הרב פינטו: "הצטרפות אלשטיין תהיה לעזר בפרנסת רבבות"

במפגש הסגור שהתקיים אמש בברוקלין שיבח הרב פינטו את אלשטיין ואמר ל-250 האורחים: "כל יהודי צריך ללמוד ולהסיק מסקנות מההצלחה העסקית של אלשטיין בישראל. זהו תמרור לכל יהודי שרואה קשיים והתמודדויות ולא מפחד להתמודד מולם"

המנהיג הרוחני, הרב יאשיהו פינטו, התייחס אמש במפגש סגור עם קבוצה מחסידיו ואנשי עסקים יהודים וישראלים בברוקלין, לראשונה להחלטת נושי קבוצת IDB להעביר את השליטה בחברה לידיו של מקורבו, איש העסקים הארגנטינאי, אדוארדו אלשטיין.

הרב פינטו, שנחשב לאחד מהמנהיגים הרוחניים שהקהילה העסקית חברה אליהם, הוא האחראי לכניסתו של אלשטיין לעסקים בישראל כאשר חיבר לפני כשנה בינו לבין מחזיק השליטה לשעבר בקבוצת IDB, איש העסקים נוחי דנקנר. אלשטיין אמר במספר הופעות תקשורתיות כי "את ההשקעה שלי בישראל עשיתי בברכתו ויוזמתו של רבי, הרב פינטו".

במפגש הסגור שהתקיים אמש בברוקלין שיבח הרב פינטו את אלשטיין ואמר ל-250 האורחים: "כל יהודי צריך ללמוד ולהסיק מסקנות מההצלחה העסקית של אלשטיין בישראל. זהו תמרור לכל יהודי שרואה קשיים והתמודדויות ולא מפחד להתמודד מולם. מי שמאמין באלוקים ומקפיד להתנהל ביושרה ובהגינות אינו מתפעל מן הקשיים שבדרך. הפסוק מספר ישעיהו 'בשובה ונחת תיוושעון - בהשקט ובבטחה, תהיה גבורתכם' הוא זה שמשקף את אלשטיין, יהודי מאמין ואוהב ישראל, שפועל בהגינות כלפי שמיים ובין אדם לחברו".

הרב פינטו אמר לאורחים כי כניסתו של אלשטיין לכלכלה הישראלית תגרום להמשך צמיחתה והתפתחותה: "אין ספק שההצטרפות של אלשטיין לכלכלה בארץ הקודש תהיה לעזר בפרנסתם של רבבות משפחות ישראליות".

איש העסקים ואיל הנדל"ן, בנצי סוקי, שהשתתף במפגש סיפר לאנשי העסקים והאורחים על עסקה נוספת שבה היה אלשטיין מעורב ביוזמתו של הרב פינטו "בשנת 2008 האדמו"ר פינטו שיכנע את אדוארדו אלשטיין לרכוש את מגדל הליפסטיק בניו-יורק. כמו בעסקת IDB גם אז היו הרבה מאוד קשיים בדרך לעסקה וגם בתקופה לאחר שהושלמה, אבל אלשטיין ראה כיצד אמונת חכמים הופכת במעלה הדרך, גם אם יש קשיים באמצע, להצלחה".

צרו איתנו קשר *5988