המלצות חמות מיפן: המניות שכדאי לכם לקנות ולמכור היום

מהם "שלושת החצים" שתמכו, לפי קרדיט סוויס, בשוק המניות היפני בשנה האחרונה, ואיפה כדאי לשים את הכסף ומהיכן עדיף להתרחק בחלוקה מגזרית במדינה

השקעה בשוק ההון היפני הייתה מוצלחת במיוחד בשנת 2013. מדד ניקיי 225 זינק ב-59% ומדד TOPIX קפץ ב-54% - השנה הטובה ביותר בשוק ההון היפני מאז 1989. עם זאת, במונחים דולריים העליות מעט יותר צנועות, ועל רקע זה כלכלני בנק ההשקעות קרדיט סוויס סבורים שגם ב-2014 עוד יש מקום לאפסייד ביפן, משום שבאופן יחסי מדדים אחרים בעולם השיגו תשואות גבוהות יותר.

במחקר מקיף שפורסם באחרונה, מציינים טים שנאגר ודאיסוקה טקאטו מהבנק השוויצרי, כי מאז בחירת ראש הממשלה שינזו אבה בדצמבר 2012, ביצועי שוק המניות היפני נתמכו על ידי "שלושה חצים": תמריצים פיסקליים, פעילות מוניטרית ותכנית שאפתנית לצמיחה. "בשווקים היה ראלי לאור הציפיות לשינוי", הם כותבים. "אנו נשארים בגישה חיובית על יפן גם ב-2014. הערכתנו היא שהבנק המרכזי ינקוט צעדים נוספים של הקלה כמותית, ומדד ניקיי 225 יגיע לרמת שיא של 14 שנים, 18,400 (כ-13% מעל רמתו בסוף 2013, ש' ח' ו')".

לצד האופטימיות, יש גם אתגרים, כמובן. ביניהם מוזכרים העלייה הצפויה במיסוי הצריכה וחששות מפני האטת הצמיחה בביקושים. מנגד, הצפי הוא לצעדי תמרוץ נוספים שיעזרו לקזז את העלייה במס, הקלה מוניטרית נוספת ועוד.

כמו בישראל, גם ביפן עולה סוגיית מס החברות. "פוקוס מרכזי הוא האם אבה יוכל לדחוף לקיצוצים עמוקים יותר בשיעור מס החברות, מהרמות הנוכחיות של 35%-38% לעומת שיעור גלובלי של כ-24% - צעד כזה יעזור להמריץ את החלוקה מחדש של המשאבים, ישפר את יעילות ההון ובסופו של דבר יטפטף לצרכנים, שיזכו לשכר גבוה יותר", סבורים כלכלני קרדיט סוויס.

לצד סביבת המקרו, שתומכת בהשקעה ביפן, בחנו בקרדיט סוויס גם את רמות המכפילים, ומצאו שהשוויים הנוכחיים עדיין משכנעים. החברות נסחרות במכפיל רווח ממוצע של 14.6, מתחת לממוצע בשלוש השנים האחרונות.

בשורה התחתונה, איפה כדאי לשים את הכסף, ומאילו מניות כדאי להימנע? קרדיט סוויס מסמן מניה מומלצת ומניה שממנה מוטב להתרחק בכמה מגזרים ספציפיים.

פיננסים

MS&AD, סימול: 8725

פעילות: חברת ביטוח

מחיר יעד: 3,400 ין, פרמיה של 20.5%

"נמשך השיפור ברווחיות מגזר ביטוחי הרכב, ויש גם רווחי הון משמעותיים על ההשקעות שביצעה החברה. מחיר המניה לא משקף את השיפור בשוק החיתום. להערכתנו, החברה עשויה לבצע רכישה עצמית של מניות".

Credit Saison, סימול: 8253

פעילות: חברת אשראי

מחיר יעד: 2,570 ין, דיסקאונט של 7.1%

"אנו צופים עלייה בביקוש לקראת העלאת המיסוי על הצריכה, אך זה יוביל גם לנפילה במחזורי העסקאות בהמשך. יש סיכוי לשיפור הרווחים מההתאוששות בשוק הנדל"ן, אך אנו מעריכים שקרדיט סאיסון תתקשה להגדיל את רווחיה השנה".

אלקטרוניקה צרכנית

סוני, סימול: 6758

פעילות: יצרנית מוצרי אלקטרוניקה

מחיר יעד: 2,600 ין, פרמיה של 42.4%

"בתעשייה שבה אין הרבה מנועי צמיחה, אנו סבורים שסוני יכולה להשיג גידול בשורת ההכנסות בזכות השקת פלייסטיישן 4 (PS4) והדחיפה הגלובלית של הסמארטפונים. להערכתנו, זו יכולה להיות תחילתה של מחזוריות חדשה בשוק המשחקים".

שארפ, סימול: 6753

פעילות: יצרנית מוצרי אלקטרוניקה צרכנית ותקשורת

מחיר יעד: 200 ין, דיסקאונט של 40.1%

"שווי החברה נותר גבוה. ללא צמיחה חדה במכירת מסכי ה-IGZO שלה, שארפ תתקשה להשיג את הרווח התפעולי הנדרש להצדקת השווי הנוכחי שלה. בנוסף, להערכתנו צפויה ירידה בהון העצמי".

קמעונאות

Seven & I Holdings, סימול: 3382

פעילות: קמעונאית מזון

מחיר יעד: 4,300 ין, פרמיה של 2.9%

"בעוד יש סיכון להוצאות הריאליות של הצרכנים לאור העלאת מיסוי הצריכה, אנו צופים שהחברה תמשיך להגדיל את רווחיה ב-2014. בין הגורמים שיסייעו לכך אפשר לציין את פתיחת חנויות חדשות והיצע חדש של מוצרים במותג פרטי".

Fast Retailing, סימול: 9983

פעילות: קמעונאית אופנה

מחיר יעד: 16,000 ין, דיסקאונט של 63.1%

"לאור הסיכון של ירידה בהוצאות הצרכנים בשל העלאת המיסוי, החברה צפויה לדווח על רווחים נמוכים יותר. סיבות נוספות: ירידה ברווחיות בשוק המקומי בשל שחיקת המותג, איבוד מומנטום בעסקים בקוריאה והשפעת שער החליפין דולר-ין על הפעילות בארה"ב. להערכתנו, הסיכון לא משתקף כיום במניה".

תרופות

Chugai Pharmaceutical, סימול: 4519

פעילות: פיתוח וייצור תרופות

מחיר יעד: 2,600 ין, פרמיה של 11.8%

"על רקע ספקולציות בנוגע לתיקוני מחירים שיפגעו בחברות בשוק התרופות, אנחנו מעריכים ש-Chugai תוכל לספוג את הירידה במחירי השיפוי הביטוחי. רווחיה צפויים לגדול בזכות ההשקה מ-2013 של תרופות ה-Perjeta לטיפול בסרטן השד וה-Bonviva לאוסטאופורוזיס, ומהשקה צפויה של Kadcyla לסרטן השד ב-2014".

Daiichi Sankyo, סימול: 4568

פעילות: פיתוח וייצור תרופות

מחיר יעד: 1,600 ין, דיסקאונט של 16.8%

"תוצאות ניסוי קליני מתקדם בתרופה נוגדת הקרישה Edoxaban עדיין לא מצביעות על כך שהתרופה היא הטובה ביותר להתוויה זו. אסטרטגיית המכירות של התרופה תהיה קריטית כי יש כבר מתחרות בשוק".

רכב

Fuji Heavy Industries, סימול: 7270

פעילות: יצרנית רכבי סוברו

מחיר יעד: 3,480 ין, פרמיה של 15.4%

"אנו צופים שיא ברווח ובשולי הרווח כתוצאה משיפור בתמהיל המוצרים, לאור השקות מודלים חדשים, וכן בשל היחלשות הין, וזאת על אף שאנו צופים עלייה בהוצאות הקבועות. הצפי הוא למכירות חזקות בארה"ב, והסיכון הוא ירידה מהירה מהצפוי במכירות הדגמים הישנים של סוברו לגאסי ואאוטבק".

Yamaha Motor, סימול: 7272

פעילות: יצרנית אופנועים

מחיר יעד: 1,310 ין, דיסקאונט של 16.9%

"למרות היחלשות הין, הסיכון נובע מעלייה בהוצאות קידום המכירות. להערכתנו, המאמצים להפחתת עלויות בחברה לא ישפיעו משמעותית לפני שנת הכספים 2015. להערכתנו, מכירות כלי הרכב הדו-גלגליים יישארו חלשות".

צרו איתנו קשר *5988