מנכ"ל מיקרוסופט החדש מדיח בכירים בחברה

סאטיה נאדלה שמונה לתפקידו בחודש שעבר ינסה להחזיר את ענקית התוכנה לפסים של צמיחה

בניסיון להביא לצמיחה בחברה, המנכ"ל החדש של מיקרוסופט, סאטיה נאדלה, עורך שינויים גדולים במצבת ההנהלה וממנה את היועץ הפוליטי לשעבר מארק פן לתפקיד חדש כמנהל אסטרטגיה ראשי, כך על פי אנשים המקורבים לנושא.

טוני בייטס, שלא זכה בתפקיד המנכ"ל, עוזב את החברה, ואריק ראדר, מנהל האסטרטגיה המתקדמת, יחליף את מקומו, על פי אותם מקורות, שביקשו לשמור על אנונימיות. תמי רלר, סגנית נשיא בכירה שהיתה אחראית על השיווק, עוזבת גם היא. רלר תוחלף על ידי מנהל השיווק הראשי של החברה, כריס קפוסלה.

השינוי הוא הנרחב ביותר שביצע נאדלה, שמונה לתפקיד המנכ"ל בחודש פברואר לאחר חיפוש שנמשך חמישה חודשים. הוא אמור לבצע תפנית בחברת התוכנה הגדולה בעולם. נאדלה יישען על פן, האסטרטג הפוליטי לשעבר, שהשתתף בקמפיין הכושל של הילארי קלינטון לנשיאות בשנת 2008. לאחרונה, פן פיתח את קמפיין הפרסום של מיקרוסופט בשם Don't Get Scroogled, מתקפה בסגנון פוליטי על המתחרה גוגל.

השינויים המפליגים מתרחשים לאחר ההצהרה בחודש שעבר שמנהלת תחום החומרה, ג'ולי לרסון גרין, תעבור ליחידת האפליקציות והשירותים בחברה.

פרנק שו, דובר מטעם מיקרוסופט, סירב להגיב. עזיבתם של בייטס וברלר דווחה קודם לכן על ידי הבלוג Re/code blog.

איום על "חלונות"

נאדלה, שעובד בחברה כבר 22 שנים, הוא המנכ"ל החדש של החברה לאחר ביל גייטס וסטיב באלמר. הוא אמור להוביל את ההתרחבות של החברה, שקצב הצמיחה במכירותיה לא עלה על 6% מאז שנת 2011. ההשקעות של מיקרוסופט בתחום המובייל לא הצליחו להשפיע על שליטתן של גוגל ואפל בשוק הטלפונים החכמים, ואילו אפליקציות הענן של המתחרים מהוות איום הולך וגובר על עסקי "חלונות" של החברה, המהווים את ספינת הדגל שלה.

בייטס נמנה על המועמדים הפנימיים המובילים לתפקיד הבכיר, לצד נאדלה ומנכ"ל התפעול הראשי קווין טרנר. בייטס, שעבד קודם לכן בתפקיד בכיר בחברת סיסקו, ניהל את חטיבת סקייפ של מיקרוסופט לפני שהפך לסגן נשיא בכיר בחודש יולי. רלר, שהצטרפה למיקרוסופט בשנת 2001, קודמה גם היא לתפקיד סגנית נשיאה ביולי והובילה את השיווק למערכת ההפעלה חלונות 8.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובס טק?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988