סילבן שלום הוא השר הבכיר שחשוד בהטרדה מינית

(עדכון) - המתלוננת נגד השר נבדקה פעמיים בפוליגרף: התוצאות סותרות ■ היועמ"ש וינשטיין ואגף החקירות במשטרה בודקים תלונה נגד שלום, בדבר קיום יחסי מין בהסכמה, תוך ניצול יחסי מרות ■ שלום: "זה חיסול פוליטי"

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ואגף החקירות והמודיעין במשטרה בודקים תלונה נגד השר סילבן שלום, בדבר ביצוע עבירת מין בפקידה שעבדה עמו לפני 16 שנה. זאת, בעקבות תלונה שהועברה ללשכת היועץ ולמשטרה לפני כשבוע. הבדיקה, שעשויה להשפיע על המירוץ לנשיאות המדינה, מתמקדת הן בשאלה אם יש מקום לפתוח בחקירה נוכח ההתיישנות, והן בשאלה אם התלונה מגלה על פניה ביצוע של עבירת מין. התלונה נגד שלום נחשפה אמש (א') ב"קול ישראל" ביוזמת קבוצת העיתונאיות הקרויה "תא העיתונאיות".

במסגרת הבדיקה זומנה לפני ימים אחדים המתלוננת למשטרה, ונגבתה גירסתה. התלונה מתמקדת במקרה אחד של יחסים אינטימיים בין השניים, שאירע, לפי גירסתה, בעת שהשניים שהו בכנס בבית מלון. לטענתה, אותו אירוע התקיים ביוזמת השר ובהסכמתה, אך תוך ניצול מרותו כלפיה.

באשר למהימנות התלונה, שתי בדיקות פוליגרף שעברה המתלוננת ביוזמת כלי תקשורת בימים האחרונים, הובילו לתוצאות שאינן חד-משמעיות: לפי הפרסומים של "תא העיתונאיות", בבדיקה הראשונה נמצא שהיא דוברת אמת, ואולם בבדיקה השנייה התגלה כי המתלוננת "נוטה לשקר" בשאלה אם קיימה מגע מיני עם השר המדובר.

"מעולם לא שמעתי את שמה"

יועץ התקשורת של השר שלום סירב להתייחס לפרשה החדשה. שלום עצמו אמר בשיחה עם עיתונאי: "זהו חיסול פוליטי, אין לי מושג על מה מדובר. לא שמעתי את שמה של האישה הזו מעולם".

במשרד המשפטים אישרו כי התלונה אכן הוגשה לפני כשבוע, וכי מתקיימת בדיקה בנושא. ההחלטה על בדיקה מזורזת התקבלה בישיבה שהתקיימה בלשכתו של וינשטיין בהשתתפות פרקליט המדינה, שי ניצן, המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, אלי אברבנאל, המשנה ליועץ המשפטי (פלילי), רז נזרי, וראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי.

במערכת אכיפת החוק לוקחים בחשבון גם את האפשרות שהפרסומים כעת עשויים להוביל מתלוננות נוספות נגד השר, ככל שאכן יש כאלה, ושנמנעו עד כה מלהתייצב ולהתלונן, לתת פומבי למעשים - ככל שאכן היו.

צרו איתנו קשר *5988