כך ניסה איתן חייא "לפתור" סכסוך ירושה באמצעות רימון

למרות כתב האישום, קורבנותיו של העבריין איתן חייא לא מוצאים נחמה ■ מ' טוענת כי אחיה פנה אל חייא במסגרת סכסוך משפחתי והתוצאות היו רימון על הבית, נזק ופחד שלא נגמר ■ עכשיו היא מסרבת להעיד נגדו במשטרה

על אף כתב האישום שהוגש אתמול (ה') נגד העבריין איתן חייא, בגין מסכת ארוכה של סחיטה באיומים והלבנת הון, הימצאותו מאחורי סורג ובריח לא מנחמת את קורבנותיו - מהם הוא מואשם כי סחט לעיתים מאות אלפי שקלים.

מ', תושבת ראשון לציון, פגשה בחייא בעקבות סכסוך משפחתי. מדובר היה בסכסוך ירושה על בית שהוריש לה אביה לפני אחיה, כשהאח הרביעי נפגע מכך שהוא לא קיבל את הבית. "אחי הוא עבריין ומכור לסמים, ואבי פחד שאם יוריש לו כסף הוא יבזבז את הכל על סמים ויהרוג את עצמו", אמרה מ'.

לפי כתב האישום, אחיה של מ', בעל היכרות ארוכת שנים עם איתן חייא, ביקש ממנו להתערב עבורו ולדאוג שגם הוא יהנה מנתח משווי הבית. לפי כתב האישום, חייא שלח שני עבריינים שיזרקו רימון רסס על הבית.

"זרקו רימון באמצע הלילה"

"בפעם הראשונה שנזרק לי רימון על הבית הנזק היה רב, והפחד גדול ולכן התקנתי מצלמות אבטחה. לא האמנתי שאני אשתמש בהן כדי לראות כיצד זורקים לי רימון על הבית בפעם השנייה".

מצלמות האבטחה של מ' תיעדו כיצד חייליו של חייא זורקים רימון לעבר ביתה. ארבעה חודשים אחרי הנזקים שעדיין ניכרים בבית - התריסים מחוררים וקיר בחצר הבית אף הוא מלא בחורים שנוצרו מרסיסי רימון.

"חברת הביטוח לא מוכנה לבטח אותי יותר ולכן עדיין לא תיקנו את הנזקים. יש בי זעם רב על המשטרה שלא טרחה לכלול את אחי במסגרת כתב האישום ועכשיו הם עוד מצפים שאעיד נגד איתן חייא, איש מסוכן ואלים", הוסיפה מ'. "נקלענו לסיפור הזה על לא עוול לכפנו, אין לנו חובות ואנחנו אנשים נורמטיביים פשוט זרקו לנו רימון עד אמצע הלילה עד היום קשה לי לעכל".

החקירה נגד איתן חייא, ועוד 15 נאשמים, בהם מנהל בכיר של קבוצת כדורגל בליגת העל ושתי בנותיו של חייא, נמשכת כבר חודשים רבים. מפקד ימ"ר ת"א ניצב משנה גדי אשד ייחס חשיבות גדולה לחקירה הזו והורה להשקיע בה משאבים רבים, זאת מאחר שאיתן חייא מוכר בעולם התחתון כאדם מסוכן, עשיר ואלים במיוחד.

צרו איתנו קשר *5988