עיצומים בדואר ישראל: ממחר לא יחולק דואר בת"א והמרכז

העובדים, בגיבוי ההסתדרות, מוחים על "התנהלותה הפוגענית והחד-צדדית של הנהלת החברה" - פיטורי עשרות עובדים וקיצוץ בשעות נוספות

עובדי דואר ישראל פותחים בעיצומים החל ממחר (ב'), ולא יחלקו דואר באזור ת"א והמרכז. כך הוחלט הבוקר בישיבה מיוחדת שקיים ועד עובדי דואר ישראל, שהחליטו על שורה של צעדים ארגוניים בגיבוי ההסתדרות שהיא הארגון היציג שלהם, במחאה על התנהלותה הפוגענית והחד-צדדית של הנהלת החברה, לדבריהם.

כזכור, במקביל להחלטת ההנהלה לפטר עשרות עובדים בעיצומו של תהליך מו"מ על הרפורמה בחברת הדואר, לפני החג הורה מנכ"ל החברה גם על הקיצוץ בשעות נוספות. "הנחיה זו יצרה עומסי עבודה כבדים בסניפי הדואר, תוך פגיעה משמעותית בתנאי עבודתם ובשכרם של העובדים", לפי הודעת ההסתדרות.

שמעון פרג'ון, יו"ר ועד עובדי דואר ישראל: "מאחר ולהנהלה אין שום תוכנית להצלת החברה, מי שנדרש כעת לשלם על המחדלים של ההנהלה הם העובדים הפשוטים. מצער לראות כי גם בתקופה כה קשה, כאשר ההנהלה צריכה לקחת אחריות על מעשיה, היא עדיין מנסה להציל את עורה גם במחיר של ריסוק החברה. לא נאפשר לזה לקרות מאחר והמאבק שלנו הוא לא רק על גורלם של אלפי עובדים ובני משפחותיהם אלא על דמותה ועתידה של חברת דואר ישראל".

ועד עובדי הדואר צפוי לקיים מחר פגישה נוספת, בה יוחלט על הצעדים הבאים במסגרת הרחבת העיצומים.

צרו איתנו קשר *5988