אולמרט בחקירת המשטרה: "שולה זקן סחטה אותי"

בחקירתו האחרונה במשטרה אמר רה"מ לשעבר כי נפגש עם ראש לשכתו לשעבר אחרי עדותה בפרשת הולילנד, וזו ניסתה לסחוט אותו ודרשה חצי מיליון דולר

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט טוען כי ראש לשכתו לשעבר שולה זקן סחטה אותו. בחקירתו האחרונה בתחנת המשטרה סיפר אולמרט לחוקריו על פגישה בינו לבין זקן שנערכה אחרי עדותה הדרמטית במשפט הולילנד, עדות שנקטעה אחרי מה שנראה כמו קריסתה של זקן.

גזר דינו של אולמרט, שהורשע בקבלת שוחד, צפוי להינתן בעוד שבועיים - יום שלישי 13 במאי.

אולמרט טען כי פגישתו עם זקן נערכה לבקשתה, ואמר כי במהלך הפגישה היא דרשה ממנו חצי מיליון דולר. לדבריו, הוא סירב לדרישה - וזו לטענתו הסיבה לתחילת הקרע בין השניים, קרע שהסתיים בהפיכתה של זקן לעדת מדינה נגד אולמרט.

אתמול (ג') התייצב אולמרט בבית המשפט לשלב הטיעונים לעונש, והוסיף להכחיש מעל דוכן העדים את העבירות שבהן הורשע. "מעולם לא ביקשתי או קיבלתי שוחד, לא בעקיפין ולא במישרין, לא לעצמי ולא למקורביי", אמר ראש הממשלה לשעבר. "הכרעת הדין בפרשת הולילנד מבוססת על שגיאה יסודית".

הדיון בשלב הטיעונים לעונש במשפט הולילנד התחדש אתמול, לאחר שבדיון לפני כן ויתר אולמרט על האפשרות להציג עדי אופי מטעמו. בפרקליטות דרשו לגזור על אולמרט לפחות 6 שנות מאסר בגין שני האישומים בקבלת שוחד בהם הורשע, ומנגד ביקש פרקליטו, עו"ד אלי זהר, להימנע ממאסר בפועל ולהסתפק בעבודות שירות.

"העונש שאולמרט כבר קיבל על-ידי עמידתו הציבורית בתקשורת היה חריף ביותר ובלתי נסבל לפי כל אמת -מידה חברתית בארץ ובעולם כולו", אמר עו"ד זהר. לדבריו, הדבר גרם לפגיעה ממשית בהליך המשפטי: "הפגיעה הזו צריכה להילקח בחשבון כשדנים בעונשו של אולמרט".

זהר ציין כי אולמרט הואשם ב-4 עבירות של קבלת שוחד והורשע "רק" בשתיים. "אנו מכבדים את החלטת השופט, גם אם לא מסכימים איתה", אמר. "אנחנו בדעה שהתביעה דרשה דרישות שאינן מידתיות לגבי עונשו של אולמרט. נסיבות המקרה מושכות את אולמרט אל הרף התחתון של הענישה, ואנחנו מבקשים מבית המשפט לחרוג מהמתחם של הענישה, באופן שעניינו של אולמרט צריך להיות נדון על-פי נסיבותיו המיוחדות".

פרקליטו של ראש הממשלה לשעבר תקף את מי שהייתה יד-ימינו לאורך השנים. "שולה זקן איננה עוזרת נאמנה כפי שהתייחסו אליה, אלא אדם עצמאי שפעל לקידום האינטרסים של עצמו", אמר.

במהלך דבריו טען הפרקליט כי סכום השוחד שבו הורשע מרשו, בסך של יותר מ-500 אלף שקל, "אינו כה משמעותי ואינו חזות הכול". הדבר עורר את זעמו של השופט דוד רוזן, שהטיח בזהר: "על מה אתה מדבר? זה סכום-עתק. זה סכום נכבד מאוד ומתחיל לטפס מעלה-מעלה מבחינת חומרת העבירה. זה לא 20 אלף שקל ולא 50 אלף שקל. אני מתקשה לקבל את הטיעון שלך".

צרו איתנו קשר *5988