צפו בתמונות: הבתים שנמכרים בישובים היוקרתיים בישראל

ניתוח של יד2 מראה כי עשירי ישראל הכי רוצים לגור בכפר שמריהו, ואחריו ברשימה - סביון ■ בהרצליה הביקוש הוא הנמוך ביותר, וניתן למצוא שם נכסים בשווי של 5.8 מיליון שקל עד 23.4 מיליון שקל

בזמן שהאזרחים ה"רגילים" משוועים לדירה ועוקבים ומייחלים להוזלת הדירות ע"י הממשלה, עשירי ישראל לא ממש מזיעים בדרך לנכס היוקרתי. באתר יד2 ניתחו את שוק דירות היוקרה ומצאו כי הביקושים לבתים בכפר שמריהו הם החזקים ביותר בקרב היישובים היקרים בישראל.

לפי הנתונים, בכפר שמריהו נרשמו 22.3 אלף חיפושי נכסים מתחילת 2013, בעוד שמספר המודעות למכירת נכסים בכפר עמד על 91 בלבד - כלומר 245 חיפושים על כל נכס אחד. בסביון עומד הנתון הזה על 201 חיפושים על כל נכס (61.6 אלף חיפושים על 307 מודעות של נכסים בעיר).

עוד עולה מהניתוח כי קיסריה נהנית מכמות החיפושים הגדולה ביותר באופן אבסולוטי - 98.1 אלף חיפושים מתחילת 2013 - אך היא גם מחזיקה בכמות מודעות המכירה הגדולה ביותר, כאשר בתקופה זו עלו למכירה באתר לא פחות מ-785 נכסים ביישוב (125 חיפושים על כל נכס).

הביקוש הנמוך ביותר של נכסי יוקרה קיים בהרצליה פיתוח, שם נרשמו באתר יד2 כ-51 אלף חיפושים מתחילת 2013, בעוד שמספר המודעות למכירת נכסים בהרצליה פיתוח עמד על 482.

דירות יוקרה
 דירות יוקרה

מבחינת טווחי המחירים ניתן לומר כי כפר שמריהו הציעה את הפער הגדול ביותר: מווילה בשווי מבוקש של 58 מיליון שקל, עד לנכס בשווי של 3.65 מיליון שקל. בהרצליה פיתוח ניתן היה למצוא נכסים בשווי של 5.8 מיליון שקל עד 23.4 מיליון שקל; בסביון טווח המחירים נע בין 6.25 מיליון שקל לבית פרטי בשווי מבוקש של 32 מיליון שקל; ובקיסריה טווח המחירים נע בין 2.2 מיליון שקל ל-18 מיליון שקל.

"שוק היוקרה מאופיין ברובו בפעילות של מתווכים", מסר רועי שגב, סמנכ"ל פיתוח עסקי ביד2. "נכון להיום קיים נכס אחד בלבד בכפר שמריהו המוצע למכירה ללא תיווך. הווילה החדשה והיוקרתית, שבבעלות מעצבת הפנים ענת מינץ, מוצעת למכירה במחיר של 4.8 מיליון דולר, המשקף מחיר של כ- 34 אלף שקל למטר בנוי, מחיר הנחשב לאטרקטיבי יחסית לעסקאות שבוצעו השנה בכפר שמריהו לווילות באותו הסטנדרט".