השקיפות תגדל? האוזר מעודד שיחות ועידה של החברות

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר: "שיחות הוועידה יתרמו לחיזוק הקשר בין המשקיעים לחברות, יגבירו את השקיפות ויחזקו את אמון המשקיעים בחברות בהן השקיעו"

שמואל האוזר / צלם: תמר מצפי
שמואל האוזר / צלם: תמר מצפי

רשות ניירות ערך עושה צעד במטרה להגדיל את השקיפות מול המשקיעים, ולפתח תרבות השקעות מקומית הדומה, במשהו, לזו שמעבר לים. הרשות מתכננת לעודד את החברות הציבוריות לקיים שיחות ועידה פתוחות עם ציבור המשקיעים לטובת מתן הסברים על דוחות כספיים.

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, ציין בנושא כי "שיחות הוועידה יתרמו לחיזוק הקשר בין המשקיעים לחברות, יגבירו את השקיפות ויחזקו את אמון המשקיעים בחברות בהן השקיעו".

שיחת ועידה היא פלטפורמה היוצרת ערוץ תקשורת בין החברה לבין כלל הגורמים השונים בשוק ההון, במסגרתה מציגים נציגי החברה מידע פיננסי ועסקי אודות פעילות החברה לקבוצה בלתי מוגבלת של מאזינים אשר רשאים להצטרף לשיחה. בין המאזינים משקיעים, חברות דירוג, מלווים, אנליסטים, עיתונאים ועוד.

שיחות ועידה הינן כלי נפוץ ומקובל בעולם מזה שנים רבות, לשימור הקשר בין החברות לבין ציבור המשקיעים בהן, ונעשה בו שימוש מועט יחסית בישראל.

הרשות תעודד חברות ציבוריות נוספות לעשות שימוש במודל זה ומציעה כללים מנחים לנוחות החברות בעמדת סגל שפורסמה היום להערות הציבור. בין היתר מוצע כי חברה המעוניינת לקיים שיחת ועידה, תעדכן על מועד ועצם קיומה בעת פרסום דוח, תפתח אותה לציבור הרחב ותתעד את השיחה לטובת ציבור המשקיעים שלא האזינו לה וירצו להתעדכן בדיעבד. הרשות מזכירה שאין להציג מידע מהותי שטרם פורסם לציבור בשיחות אלה.

כלי זה יאפשר זרימת מידע טובה ושוויונית לציבור המשקיעים ולשחקנים השונים בשוק ההון לצד הפחתת הסיכון לגילוי מידע סלקטיבי, ובכך יתרום לשכלול שוק ההון ויעילותו, לגידול בהיקפי המסחר ולהגברת האמון בשוק ההון.

צרו איתנו קשר *5988