ועדת השרים אישרה ההצעה להגבלת שכר הבכירים בענף הפיננסים

שר האוצר לפיד: "החוק יביא לריסון והפחתת שכר הבכירים בגופים פיננסיים המנהלים כספי ציבור. החוק מהווה נדבך חשוב במגמה שאנו מובילים לצמצום פערי השכר במשק" ■ מנכ"לים, תחתכו / אלי ציפורי

יאיר לפיד / צילום:איל יצהר
יאיר לפיד / צילום:איל יצהר

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') את הצעת שר האוצר יאיר לפיד להגביל את שכר הבכירים בענף הפיננסים, כך שתגמול של מעל 3.5 מיליון שקל בשנה לא יוכר לצורכי מס.

הצעת החוק כוללת מנגנון מפורט לאישור שכר העולה על 3.5 מיליון שקל בשנה, אשר מצמצם את האפשרות לניגוד עניינים וקובע כי תגמול שכר העולה על התקרה האמורה מחייב אישור של ועדת תגמול (אם קיימת), דירקטוריון ואסיפה כללית.

"כאשר גוף פיננסי מבקש לאשר תגמול שכר העולה על 3.5 מיליון שקל, החוק מחייב את הסכמת רוב הדירקטורים החיצוניים או הבלתי תלויים בדירקטוריון", נמסר מהאוצר. "כמו כן, בגוף פיננסי שהוא חברה ציבורית, אישור שכר גבוה מהתקרה יעשה על ידי רוב מיוחס מקרב בעלי מניות המיעוט. התקשרות עם נושא משרה או מועסק שנעשתה בלא קבלת האישורים הנדרשים, לא תהיה בתוקף".

לצורך בקרה ואכיפה, החוק מחייב את הגופים הפיננסיים לדווח על כל נושא משרה או מועסק שהוצאות השכר שלו עולות על 3.5 מיליון שקל בשנה.

"החוק יביא לריסון והפחתת שכר הבכירים בגופים פיננסיים המנהלים כספי ציבור. החוק מהווה נדבך חשוב במגמה שאנו מובילים לצמצום פערי השכר במשק", מסר לפיד.

עשרת מקבלי השכר הגבוה בענף הפיננסים ב-2013
 עשרת מקבלי השכר הגבוה בענף הפיננסים ב-2013

צרו איתנו קשר *5988