ישי דוידי | לפני כולם

קרן פימי רוכשת את השליטה במגל ב-23 מיליון דולר

פימי תרכוש את מניותיו של בעל השליטה נתן קירש שמחזיק ב-40% מהון המניות של מגל ■ המחיר למניה בעסקה עומד על 3.5 דולר - בדומה למחיר השוק בוול סטריט

ישי דוידי וגדר בקרה של מגל / צילום: תמר מצפי
ישי דוידי וגדר בקרה של מגל / צילום: תמר מצפי

קרן פימי בראשות ישי דוידי ממשיכה להשקיע במלוא התנופה גם בתקופת הלחימה בעזה. הקרן רוכשת את השליטה בחברת מגל , יצרנית מערכות האבטחה המנוהלת על-ידי איתן ליבנה, אשר נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 60 מיליון דולר.

פימי תרכוש את מניותיו של בעל השליטה הנוכחי, נתן (נייתי) קירש, שמחזיק ב-40% מהון המניות של מגל. המחיר למניה בעסקה עומד על 3.5 דולר - בדומה למחיר השוק בוול סטריט.

פימי, קרן הפרייבט הגדולה בישראל, נוטה לרכוש שליטה בחברות תעשייה שבהן יש לה יכולת להשפיע על הפעילות ולהשביח אותן, בין היתר על-ידי שינויים בהנהלה או בהתנהלות העסקית. מגל טרם פרסמה את דוחותיה לרבעון השני, אך ברבעון הראשון החברה רשמה הכנסות של 12.5 מיליון דולר, ירידה של 7% ביחס לרבעון המקביל, ובשורה התחתונה היא רשמה הפסד נקי של 2 מיליון דולר (12 סנט למניה), לעומת הפסד של 1.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. בקופתה היו בסוף הרבעון הראשון כ-34 מיליון דולר.

ההיסטוריה של מגל מערכות תחילתה בתעשייה האווירית. ב-1984 עברה השליטה בחברה, המפתחת מערכות אבטחה ממוחשבות לאיתור וזיהוי חדירות לא מורשות, לידי נייתי קירש ויעקב אבן עזרא, וב-1993 היא הונפקה לראשונה בנאסד"ק. לפני כמה שנים התפתח בחברה מאבק שליטה, ונעשה ניסיון להדיח את היו"ר דאז, יעקב פרי, שהיום משמש כשר המדע. ב-2012, קירש רכש ממשפחת אבן עזרא את חלקה במגל במחיר של 5 דולר למניה.

צרו איתנו קשר *5988