הנקראות ביותר

שראן מכר את דיסקונט בדיסקאונט: הפיץ בשוק כ-3.6% ממניות הבנק ב-223 מיליון ש'

במהלך, בו מכר שראן את המניות במחיר הנמוך ב-4% ממחירן בשוק, הוא חיסל את שארית החזקותיו בבנק *הבחירות לדירקטוריון ייערכו בתחילת אוקטובר

רובין שראן לא מתרשם יותר מדי מהתוכנית האסטרטגית שהציגה המנכ"לית, לילך אשר טופילסקי, בשבוע שעבר. אתמול אחר הצהריים חיסל שראן את החזקותיו בבנק, כשמכר 3.63% ממניות הבנק בתמורה ל-223 מיליון שקל. המניות נמכרו במחיר של 5.82 שקל למניה, הנמוך בכ-4% ממחירה של המניה אתמול בשוק. את הפצת המניות ריכז בית ההשקעות אי.בי.אי. היום, בעקבות המהלך, ירדה מניית דיסקונט במהלך המסחר ב-1.1%.

בדצמבר האחרון הודיעה קבוצת ברונפמן-שראן כי היא מוותרת על גרעין השליטה בבנק דיסקונט, והחלה בתהליך למכירת המניות. על כל אחד מהצדדים לרדת להחזקה של מתחת ל-5%. שראן מכר את המניות בשלוש פעימות, כאשר בכל פעם מחיר המימוש היה נמוך יותר, זאת מכיוון שמניית דיסקונט ירדה בכ-12% מאז הודיעה הקבוצה על יציאתה מגרעין השליטה בבנק.

לאחר המימוש האחרון של שראן, שבוצע באפריל, הוא נותר עם 3.6% מהמניות, החזקה שהוא יכול להישאר עמה גם מבלי להיחשב בעל עניין (הרף הקובע הוא, כאמור, 5%). אלא שנראה כי שראן לא מאמין שהמניה צפויה לעלות באופן משמעותי, ולכן העדיף לצאת לחלוטין מההשקעה בבנק. קבוצת ברונפמן מחזיקה עדיין ב-10.9% ממניות הבנק, כך שברונפמן יצטרך למכור עוד כ-6% מהמניות, מה שצפוי להכביד על מחיר המניה לאור הציפייה בשוק לעודף היצע.

שינוי משמעותי בדירקטוריון

בתוך כך, אתמול בערב הודיע הבנק כי האסיפה לבחירת דירקטורים בו תיערך ב-2 באוקטובר. אלה יהיו בחירות ראשונות לדירקטוריון מאז הפך הבנק לכזה שאין בו גרעין שליטה. מדובר בשינוי משמעותי בהרכב הדירקטוריון, שכן בבחירות צפויים להיבחר 8 דירקטורים, כשבינתיים כבר אתמול עזבו 3 דירקטורים שכהונתם הסתיימה.

על רקע הבחירות המתקרבות פרסם הבנק את רשימת המועמדים וקורות החיים שלהם. הבחירות ייערכו בשתי קטגוריות: בקטגוריה אחת - דח"צ לפי חוק החברות - ייבחרו ארבעה מחמשת המועמדים הבאים: אילן בירן, המכהן כיום כדח"צ; ברוך לדרמן, שהיה ראש החטיבה הבנקאית בבנק לאומי; ויהודה לוי, לשעבר מנכ"ל HSBC בישראל וכיום בעלים של חברה יזמית בתחום הנדל"ן הנקראת רנסנס סיטי פארק. בקבוצה נכללות גם שתי מועמדות: פרופ' רות פלאטו שנער, שהיא הנציגה היחידה מעולם האקדמיה; ועידית לוסקי, המכהנת כיום כדח"צ בבנק.

לוסקי מציינת בטפסיה כי היא גם חברה בדירקטוריון סלקום, עניין שעל פניו עשוי לעורר בעיה לאור העובדה שסלקום היא חברה אחות של כלל ביטוח (הנמצאת כיום בידי נאמן), וזו האחרונה היא בעלת מניות מהותית בבנק. יחד עם זאת, לוסקי מבהירה כי לאחר שכלל ביטוח תצא מידי הנאמן ותחזור לאי.די.בי, היא צפויה להתפטר מדירקטוריון מסלקום.

בקבוצה השנייה ייבחרו ארבעה מתוך חמישה מועמדים: רו"ח בשארה שוקייר, שהוא בעל ניסיון בתחום המשפטים וראיית החשבון, שעבד בין היתר עם הרשויות המקומיות; שלמה קוברינסקי המגיע מהעולם העסקי, מנכ"ל אורדן תעשיות לשעבר, ומי שמכהן כיום כיו"ר חברת התרופות נובולוג (קוברינסקי ציין בטפסיו כי כלתו עובדת בבנק, אך כי הובהר לו שמדובר בזיקה זניחה). עוד מעומדים בקבוצה הם לינדה בן שושן, שהייתה סמנכ"לית בבנק דיסקונט ועזבה לפני 7 שנים, דוד לוינסון החבר היום בדירקטוריון, ואריה אורלב, לשעבר סמנכ"ל המחשוב במזרחי טפחות.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות