שופרסל: השכר והחופשה יקוצצו, עשרות עובדי מטה יפוטרו

הודיעה על קיצוץ 10% בשכר חברי ההנהלה למשך שנה ועל קיצוץ 5% בשכר העובדים שמרוויחים 9,000 שקל בחודש ומעלה ■ העובדים בחוזים אישיים יידרשו לוותר על שני ימי חופשה ■ התוכנית כוללת גם קיצוץ של מאות משרות

איציק אברכהן שופרסל / צלם: יחצ
איציק אברכהן שופרסל / צלם: יחצ

זמן קצר אחרי הפסדי הענק וההכרזה על התוכנית האסטרטגית, רשת שופרסל פונה לקיצוץ בהוצאות השכר. במכתב ששלחה הרשת לעובדים היא הודיעה כי תקצץ 10% בשכרם של חברי ההנהלה החל מחודש יולי 2014 ולמשך שנה.

כמו כן, שופרסל תקצץ 5% משכר כל העובדים המועסקים בהסכמים אישיים ואשר שכרם החודשי הוא 9,000 שקל בחודש ומעלה. הקיצוץ יתבצע החל מאוגוסט 2014 ולמשך שנה.

בנוסף, כלל העובדים המועסקים בהסכמים אישיים יידרשו גם לוותר על שני ימי חופשה בשנה ממכסת ימי החופשה המגיעה להם.

מנכ"ל שופרסל, איציק אברכהן, מסר כי התוכנית, הכוללת צעדים משמעותיים רחבים ובכלל זה קיצוץ בשכר, נועדה להחזיר את הרשת למסלול של צמיחה ולמנוע את המשך השחיקה בתוצאות הכספיות.

התוכנית של שופרסל כוללת גם קיצוץ של מאות משרות מבין עובדי החברה, ובתוך כך מתכננת הרשת שינוי יסודי בפעילות המטה שבעקבותיו כמה עשרות מעובדי המטה יסיימו את תפקידם.

רשת שופרסל מסרה בתגובה: "אכן במסגרת יישום תוכנית העבודה החדשה בחברה, הכוללת גם צמצום בהוצאות החברה, הוחלט על הפחתת השכר, כמו גם על צמצום במספר עובדי המטה בחברה אשר יבוצע בהמשך".

צרו איתנו קשר *5988